• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Kaybetmenin Bize Kazandırdıkları

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,482
Puanları
38
Konum
Forumzar
Cinsiyet
Bayan
Bir insan, bir iş, bir ilişki, bir nesne Kaybettiğiniz zaman üzülmek yerine Bu olaydan nasıl bir kazanımım olabilir? diye düşündünüz mü hiç? İşte kaybetmenin kazandırdığı 5 şey..."

GÜÇLENDİRİR

Her kaybediş aslında bir kazanıştır. Kaybettiğiniz her durumdan daha güçlü bir şekilde çıkarsınız. Çünkü artık kaybettiğiniz zaman, başınıza gelecek en kötü durumun ne olduğunu, neler yaşayacağınızı biliyorsunuzdur.

CESARETLENDİRİR

Bir kere kaybetmiş olan insan daha sonraki adımlarında daha cesur olur. Bu bir ilan-ı aşk, bir ilişkiyi sonlandırmak, bir iş görüşmesi yapmak vs. olabilir. Bir ya da birden fazla kez reddedilmiş olabilirsiniz. Bu sizi çok daha cesur yapar.


KENDİNİZİ TANIMANIZI SAĞLAR

Kaybeden biriyseniz kendinize şu soruları sorabilirsiniz: Neden kaybetmiş olabilirim? Bu konuda benim etkim neler olmuş olabilir? Bundan sonra neleri yapıp neleri yapmamam lazım?

BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİR

Neyi kaybettiğinize değil, elinizde nelerin kaldığına odaklanın. Hayat belki gözünüze daha yaşanılası gelebilir. Her gün gördüğünüz ama fark etmediğiniz birçok basit şey size daha değerli gelebilir. Gözünüzde büyüttükleriniz aslında tamamen ulaşılası olabilir.

YENİ ADIMLAR ATMANIZI SAĞLAR

Kendinizle ilgili yeni hedefler belirlemek ve bunun için motivasyon kaynakları bulmak, kısacası 'yeniye odaklanmak' anahtar kavramınız olmalı.

Kaynak | Hürriyet
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.