ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Karatede Finaldeyiz!

Polat

Moderatör
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,328
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün akşam seansında, kumite branşında takım elemeleri gerçekleştirildi.

Milli sporcular Enes Erkan, Gökhan Gündüz, Emre İpek, Rıdvan Kaptan, Yaser Şahintekin, Serkan Yağcı ve Ziya Yaşar'dan oluşan ve ilk turu maç yapmadan geçen Türkiye Erkek Kumite Milli Takımı, ikinci turda Rusya'yı 3-0, çeyrek finalde Bosna Hersek'i 3-2, yarı finalde de Hollanda'yı 3-0 yenerek, organizasyonda üst üste ikinci kez finale çıktı.

Ay-yıldızlılar, bir diğer yarı final mücadelesinde son Avrupa şampiyonu Azerbaycan'ı yenen Fransa'yla 22 Mart Pazar günü altın madalya için mücadele edecek.

Kadın Kumite Milli Takımı bronz için mücadele edecek
Akşam seansında tatamiye çıkan son Avrupa şampiyonu Türkiye Kadın Kumite Milli Takımı ise final şansını kaybetti.

Serap Özçelik, Tuba Yakan, Merve Çoban ve Merve Baltay'dan oluşan ve ilk turu maç yapmadan geçen ay-yıldızlılar, ikinci turda Macaristan'ı, çeyrek finalde ise Almanya'yı 2-0'lık skorlarla yendi.

Yarı finalde Hırvatistan'a 2-1 kaybeden ve final şansını kaçıran Türkiye Kadın Kumite Milli Takımı, bronz madalya için yarın Karadağ'la mücadele edecek.

Türkiye 8 final mücadelesine çıkacak
Türkiye, şampiyonada yarın ve 22 Mart Pazar günü 8 final müsabakasına çıkacak.

Turnuvanın ilk gününde yapılan ferdi müsabakalar sonunda katada 2, kumitede de 4 Türk sporcu finale çıkmıştı. İkinci gün ise Türkiye Kadın Kata Milli Takımı ile Erkek Kumite Milli Takımı da final mücadelesine çıkma hakkı kazandı. Böylece Türkiye, şampiyonada toplam 8 final mücadelesi yapacak.

Organizasyonda yarın ferdi kadınlar ve erkekler katada 2, kumitede ise 4 finale çıkacak ay-yıldızlı sporcular, 22 Mart Pazar günü ise takım branşlarında kadınlar kata ve erkekler kumitede Avrupa şampiyonu olabilmek için mücadele edecek.

Bronz madalya için de 7 mücadele yapılacak
Organizasyonda ferdi kata ve kumitede mücadele eden 5 Türk sporcu, yarın yapılacak müsabakalarda bronz madalya için ter dökecek.

Bugünkü mücadeleler sonrası bronz madalya için tatamiye çıkmaya hak kazanan Türkiye Kadın Kumite Milli Takımı, yarın Karadağ'la, Türkiye Erkek Kata Milli Takımı ise 22 Mart Pazar günü son dünya üçüncüsü Fransa ile karşılaşacak.
 
Üst Alt