• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Kamera Ne Zaman İcat Edilmiştir? Kısaca Hikayesi

BenDeniZ

Forum Üyesi
Bayan Üye
Katılım
22 Eyl 2022
Mesajlar
3,836
Puanları
36

Kameranın icadı 1825 yılında Niepce tarafından çekilen fotoğraf ile olmuştur. Günümüzde bu fotoğraf Texas - Austin Üniversitesi'nin koleksiyonunda yer alır.

Kamera Ne Zaman İcat Edilmiştir?

Kamera tarih boyunca birçok kez birden fazla kişi tarafından icat edilmiş ya da geliştirilmiştir. Fakat günümüzde bilinen kameranın icadı Joseph Nicephore Niepce olarak bilinir. Niepce, ilk fotoğrafı teknik olarak gümüş klorür kaplı kağıt ile ev yapımı kamerayla çekmiştir. İlk fotoğraf günümüzdeki fotoğraflar kadar başarılı olmasa da ilk fotoğraf çeken kişi olması kameranın mucidi olarak kabul edilmesini sağlamıştır.

Kısaca Hikayesi

İlk fotoğraf her ne kadar kısmen başarılı olsa da Niepce, tarihte çekilmiş ilk fotoğrafı çekmiştir. Yaygın olarak kameranın mucidi olarak sayılmasını sağlayan bu fotoğraf Austin üniversitesinde korunma altındadır.
 

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,482
Puanları
38
Konum
Forumzar
Cinsiyet
Bayan
Paylaşım için teşekkürler.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.