• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Julian Assange’ın avukatlarından, ABD’ye iadesine karşı temyiz başvurusu

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Wikileaks internet sitesinin kurucusu ve editörü Julian Assange, ABD’ye iadesine itiraz etti.

The Guardian’da yer alan habere göre, ABD’de 17 casusluk suçuyla suçlanan Assange’in avukatları, ‘siyasi görüşleri’ nedeniyle zulme maruz kaldığını söyledi. Avukatlar, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları şefinin Avustralya’nın açtığı davayı desteklemesiyle Assange’ın ABD’ye iadesine karşı temyiz başvurusunda bulundu.

51 yaşındaki Assange, Wikileaks muhbiri Chelsea Manning tarafından sızdırılan binlerce askeri ve diplomatik belgeleri yayınlaması nedeniyle ABD’de 17 casusluk suçlaması ve bilgisayarı kötüye kullanmakla suçlanıyor.

Wikileaks, Assange’ın avukatlarının, iadesini onaylayan Britanya İçişleri Bakanı Priti Patel ve ABD’ye karşı Britanya yüksek mahkemesinde ‘mükemmel temyiz gerekçeleri’ sunduklarını söyledi.

Eşi Stella Assange cumartesi günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, davanın yasadışı olduğunu, eşinin aleyhindeki davanın cezai bir istismar olduğuna dair kanıtların ortaya çıktığını söyledi.

Assange, Nisan 2019 tarihinden beri Londra’daki Belmarsh hapishanesinde tutuluyor.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.