• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İşte Instagram'ın Logo Hikayesi

DaRKNeSz

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
197
Puanları
16
İşte Instagram'ın Logo Hikayesi


Oluşturulduğu ilk günden itibaren Instagram aynı ikonu kullanırken geçtiğimiz günlerde alınan radikal bir karar ile birlikte artık yeni bir logo kullanılmaya başlandı. Konuyla ilgili öğrenilen son bilgilerde Instagramın 9 aydan beri yeni logo üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıktı.

9 aydan beri sadece küçük bir logo için çalışmalarını sürdüren Instagram'ın bu konuda çok ciddi bir çalışma yürüttüğü ve ortaya iyi bir ürün çıkardığı belirtilirken konu ile ilgili ilginç bir hikaye videosu da hazırlandı.

Instagram için oluşturulan ilk logodan günümüze kadar yaşanan evrelerin anlatıldığı videoda oldukça ilginç anlar sahnelenmiş durumda. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Instagram'ın ilk logosunun sadece 45 dakika içerisinde tamamlandığı ve kullanıma alındığı belirtilirken sonraki logonun üzerinde 9 ay gibi oldukça uzun bir süre çalışılması Instagram'ın rekabet ortamında ne kadar ciddi bir şekilde çalıştığını gösteriyor.

Instagram'ın yeni logo ve ikon belirleme noktasında yüzlerce alternatif üzerinden çalışma yürüttüğünü ve tekrar tekrar logolar üzerinden geçildiği belirtilirken 9 aylık süre oldukça zorlu geçmiş durumda. Tasarımı yapan kişinin Cole Rise olduğu belirtilirken fotoğrafçı ve tasarımcı olan sanatkar iyi bir çalışma ortaya çıkarmış durumda.

İşte ilginç hikayesi ile Instagram ın logo macerası
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.