• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Nasıl Yapılır ? İstanbul Kart (Akbil) Abonman Nasıl Yapılır ?

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,141
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Abonman nasıl yapılır? Mavi Kart (Abonman) Ulaşım ücret tarifesi ve kullanım koşulları UKOME tarafından belirlenen, aylık abonman yüklenerek kullanılan “İstanbulkart”tır. Aylık yüklemenin yanında normal dolum yapılarak da kullanılabilen kişisel karttır.

Mavi kart ikiye ayrılır:

-Bireysel Mavi Kart (Abonman)

-Kurumsal Mavi Kart (Harcırah Kartı)

Mavi Kart Nasıl Alınır?​

İstanbul Mavi Kart (abonman) almak için, nüfus cüzdanı, (ehliyet ya da pasaport da dahil) kimlik kartınız ve 1 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf gerekli. Bu belgelerle size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi'ne giderek kartınızı alabilirsiniz.

Öte yandan bu kartı almak için online başvuru da yapabilirsiniz. adresindeki başvuru formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvuru sayfasında son adımda, kartınızın sizin belirttiğiniz adrese gelmesini talep ediyorsanız 9,15 TL tutarındaki kargo ücretini Havale ve EFT kabul edilmediğinden kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Abonman Nasıl Yapılır?​

Mavi kart'a bakiye yüklemek için şehrin her noktasında bulabileceğiniz BELBİM biletmatiklerini kullanabilirsiniz. Telefonunuzdan veya internet üzerinden İstanbulkart ile anlaşmalı olan bankaların kartları ile TL ya da abonman yüklenmesi yapabilirsiniz.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.