• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İstanbul Başsavcılığı: SPK’nın ihbar dilekçesi üzerine Mine Tozlu Sineren’in iddiaları dahil taraflarla ilgili araştırma talimatı verildi

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Organize Suç Örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker’in rüşvet iddialarında adı geçen Marka Yatırım Holding şirketinin patronu Mine Tozlu Sineren’in iddiaları ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) suç duyurusunun ardından soruşturma başlattığını duyurdu.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bir ulusal TV kanalında yer alan iddialara yönelik olarak SPK başkanlığı tarafından verilen ihbar dilekçesi üzerine maddi gerçeğin tüm yönleriyle ortaya çıkarılması amacıyla soruşturmaya başlanılmış olup TV kanalında bilgi paylaşan M.T.S dahil olmak üzere tüm taraflarla ilgili araştırma yapılması için gerekli talimatlar verilmiştir”

Peker, eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenoğlu, kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu, Eski Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakcı ile ilgili rüşvet sarmalı iddialarında bulunmuştu.

Mine Tozlu Sineren, Peker’in iddialarını doğrulamıştı​


Sedat Peker’in SPK hakkında ortaya attığı iddialarda adı geçen Marka Yatırım Holding şirketinin patronu Mine Tozlu Sineren, iddialara yanıt vererek Sedat Peker’in iddialarını doğrulamıştı. Sineren, ”Ben Sedat Peker’i eskiden tanırım ama bu bilgilere nereden ulaştığını bilmiyorum. Sadece tanışıklığımı var. Bana daha önce yaşadığım bu sıkıntılardan dolayı geçmiş olsun mesajı iletti. Sedat Peker’in yazdıklarında doğru olmayan ufak tefek şeyler var.” demişti.

SPK, Sineren hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıklamıştı​


SPK, Peker’in sosyal medya hesabından ortaya attığı iddialara karşılık açıklama yayınlamış, Halk TV yayınına çıkarak Sedat Peker’i doğrulayan açıklamalar yapan Marka Yatırım Holding şirketinin patronu Mine Tozlu Sineren hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıklamıştı. SPK, ”Sineren, Piyasa Dolandırıcılığı suçu kapsamında işlem yapılmak üzere savcılığa şikayet edildi, sermaye artırımı başvurusu sermaye piyasası mevzuatına aykırılıklar nedeniyle iptal edildi” demişti.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.