• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

iPhone 15 fiyatları üzecek: 200 dolarlık zam planlanıyor

LuKaS

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
83
Puanları
6
Sızan son bilgilere göre, yakında çıkacak olan iPhone 15 serisi önemli ölçüde zamlanabilir. Apple rekor sayıda yeni akıllı telefon satmayı ve bundan büyük kâr elde etmeyi hedefliyor.


Wedbush Securities analisti Dan Ives'e göre, yakında çıkacak olan iPhone 15 serisi önemli ölçüde daha pahalı olabilir. iPhone 14 için uluslararası fiyat artışlarını doğru tahmin eden Dan Ives, Apple'ın iPhone 15 için de benzer bir strateji izlemesini bekliyor.

Ives, şirketin yeni akıllı telefonlarının fiyatlarını ortalama 200 dolar artırabileceğini söyledi. Forbes da dahil olmak üzere çoğu analiste göre, beklenen fiyat artışlarının premium iPhone 15 Pro modelleri için daha yüksek olması ve potansiyel olarak 200 dolara kadar ulaşması bekleniyor.

iPhone 15 fiyatları ne olacak?

Bir başka deyişle, iPhone 15 Pro 999 dolar yerine 1.199 dolar, iPhone 15 Pro Max ise 1.099 dolar yerine 1.299 dolar fiyatla satışa sunulabilir. Buna paralel olarak iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerine de 200 dolara yakın zam gelmesi bekleniyor.

Uzman ayrıca, Apple'ın 2023 yılında 235 ila 240 milyon adet iPhone 15 sevkiyatı yapacağını ve şirketin diğer hizmetleriyle birlikte toplam piyasa değerinin mevcut 2.85 trilyon dolardan 3.5 ila 4 trilyon dolara yükseleceğini öngörüyor.

 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.