• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

internetin gençler üzerindeki etkileri

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Trajedi dedim çünkü gerçek anlamda bir trajedi sözkonusu.Türkiyenin gençleri ne durumda hiç düşündünüz mü?Sadece sokaklarda ve çarpık eğitim kurumlarında harcanan gençlerden sözetmeyeceğim.İnternetteki hayali dünyada çarpık kişilikler oluşturan çocuklar ve gençlerden söz ediyorum

Sadece bir hafta boyunca internette araştırma yapmak gençlerin ne durumda olduğunu gözler önüne sermeye yeterlidir.Sohbet kanallarında ve arkadaşlık sitelerinde kaybolan çocuklarımızdan bahsedelim.Bu gibi yerlerde en ağır basan sorun gençlerin cinsel deneyime adım atma çabalarıdır.yaşları 12 ile 18 arasında değişen ergenlik çağındaki çocuklarımız en büyük sorunumuzdur.Bu gibi sitelerde çocuklarımız sahte isim ve sahte hayat görüşü ile karşı cinsleriyle iletişime geçme çabasındalar.gerçek hayatlarıyla çelişen kişilikler ön plana çıkar ve çocuğumuzun gerçek hayattaki kişiliği ile internet dünyasındaki çarpık kişiliği olarak iki kişiliği gelişir.Kızlarla konuşup sanal alemde cinsel güdülerini bastırmak için kendisini lezbiyen(cinsel tercihini kadınların oluşturdığı kadınlar)olarak tanıtan çocuklarımız bile var.Bu gibi sebepleri çoğaltmak mümkün.Bunların nedeni şüphesiz ki Türkiyedeki gençlerin eğitim sorunudur.Çocuklarımız yabancı yapımı filmler,diziler ve bu gibi siteler yüzünden yanlış ve zevkli olanları doğrular ile karıştırmaktadır.Kültürümüzün kötü olduğu sanıp çarpık avrupa ve amerika kültürüne özenmekteler
Bu durumda biz yetişkinlere özellikle de eğitimcilere düşen görevler vardır.Bu sorunlar elbette yasaklar ile çözülemez.Önemli olan çocuklarımızı bilgilendirmek.Neticede internet doğru kullanıldığında hem eğitici hem de eğlendirici olabilir.

Alıntı yazı.

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.