• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İlkay Akkaya’nın bir konseri daha iptal

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Festival ve konser iptallerine bir yenisi daha eklendi. Sanatçı İlkay Akkaya’nın, Adana’daki 30 Ağustos konserinden sonra Mardin konserine de yasak geldi. Akkaya karara tepki göstererek, ”Bu benim yolum ve asla vazgeçmeyeceğim” dedi.

Ceyhan Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenecek İlkay Akkaya konserinin, Ceyhan Kaymakamlığı tarafından ’kamu düzeni, emniyet ve asayiş’ gerekçe gösterilerek iptal edildiğini açıklamıştı.

İki gün arayla konserleri iptal edilen İlkay Akkaya sosyal medya hesabı üzerinden duruma tepki gösterdi. Valilik kararanı paylaşan Akkaya, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

”Yasaklamalara biri daha eklendi ve belli ki çoğalacak. 34 yıl boyunca yüzlerce kez yaşadım bunu Bulunduğum her sahnede yalnızca eşitliğin, adaletin, sevginin ve özgürlüğün şarkılarını söyledim. Bu duyguyu mümkün olan en geniş alana taşımaya çalıştım.Bundan sonra da böyle olacak.

Bu benim yolum ve asla vazgeçmeyeceğim.”
Mardin Valiliği’nin iptal kararında ise, ”Sanatçı ekibinde yer alan şahıslardan bazılarının PKK/KCK terör örgütü elebaşını övücü mahiyette faaliyetler gösterdiği, ulusal basın yayın organlarında yapılan araştırmalar neticesinde tespit edildiğinden bahse konu konser etkinliğinin yapılması Valiliğimizce uygun görülmemiştir” denildi.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.