• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İç kanamalarda ilkyardım

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,482
Puanları
38
Konum
Forumzar
Cinsiyet
Bayan
İç Kanama Belirtileri;

Hızlı ve zayıf nabız, Hızlı solunum, Aşırı susuzluk, Karında sertlik, Bilinç bulanıklığı, Düşük tansiyon, Vücut ısısında düşüş, , Soluk ve nemli cilt iç Kanamalarda İlk Yardım Basamakları ise;
Hasta/yaralıya bilinç ve ABC kontrolü yapılır.
İç kanama şüphesi varsa hasta sırtüstü yatırılır; ayakları yükseltilir battaniyeye sarılır. (Şok pozisyonu verilir.)
Ağızdan yiyecek, içecek verilmez. (Yaralı çok susadıysa dudakları ıslatılabilir.)
112 aranır ve ambulans ekipleri gelinceye kadar sık sık solunum ve nabzı kontrol edilir.
Şokun Nedenleri
Her türlü kanama, Zehirlenme, Yanıklar, Enfeksiyon ve alerjiler, Kalp Krizleri, Su kaybı(kanamalar da su kaybına örnektir.), Yüksek ateş


"Alıntı"
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.