ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

İBB devre dışı bırakıldı, Boğaz'daki arazi imara açıldı

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,549
Tepkime puanı
14
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Özel yasayla koruma altında olan Boğaz'da bir arazi daha imara açılıyor. İstanbul Bebek'te iş insanı Zeynel Abidin Erdem'e ait 11 bin 424 metrekarelik arazi için, Cumhurbaşkanı'nın başkanlığını yaptığı Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu tarafından 19 Temmuz 2022'de imar onayı verildi.

1983 tarihli imar planlarında 'yeşil alan, çocuk bahçesi, park' olarak belirlenen ve 'korunması gerekli kültür varlığı uygulaması dışında hiçbir inşaat yapılamaz' şeklinde plan notu bulunan arazinin imara açılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) devre dışı bırakıldı. Sözcü'den 'nin haberine göre, İmar planları 20 Temmuz'da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından askıya çıkarıldı.

İBB İTİRAZ ETTİ​


Özel yasayla koruma altında olan, 'Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi' sınırları içindeki arazi, yapılan plan değişikliğiyle 'sosyal tesis (yurt) alanı, kültürel tesis alanı, park ve trafo alanı' ilan edildi. 3.5 dönümüne yurt yapılacak arazinin, 5 dönümü kültürel tesise ayrıldı. Arazinin 2.3 dönümü de park olarak planlandı. Planlama sürecine hem usul hem de esas açısından karşı çıkan İBB Boğaziçi İmar Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne başvurarak plan değişikliğinin iptal edilmesini talep etti.
 

Uykucu

Forum Üyesi
Katılım
5 Eki 2022
Mesajlar
1,252
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Bilgi için teşekkürler.
 
Üst Alt