• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Hindistan buğday unu ihracatına kısıtlama getiriyor

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Hindistan hükümeti artan emtia fiyatlarını frenlemek adına buğday unu ihracatına kısıtlama kararı aldı.

Söz konusu karar, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin başkanlık ettiği ekonomik ilişkiler kabine komitesinin toplantısında alındı. BloombergHT'nin aktardığına göre Bakanlar Kurulu kararında, "Buğday unu ihracatına bir kısıtlama getirilerek artan un fiyatlarının frenlenmesi sağlanacak ve toplumun en savunmasız kesimlerinin gıda güvenliği sağlanacaktır" ifadelerine yer verildi.

Küresel buğday ticaretinin yaklaşık yüzde 25-30'unu karşılayan Ukrayna ile Rusya arasındaki kriz nedeniyle küresel buğday tedarik zincirinde yaşanan kesintiler Hindistan buğdayına talebi artırdı.

Hindistan'dan yapılan buğday unu ihracatı, Nisan-Temmuz 2022 döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 200 arttı.

Uluslararası piyasada buğday unu talebinin artması Hindistan'da buğday fiyatlarını da tetikledi.

Hindistan, 14 Mayıs'ta gıda güvenliği gerekçesiyle buğday ihracatını yasaklamıştı.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.