• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Hikmetli bir fıkra

BertaN

Forum Üyesi
Antikacı ile hamal:

antikacıdan biri değerli antika saksonya tabaklarını taşımak için bir hamal çağırır. hamal bunları küfeye doldurup beraber evine taşırlarken

antikacı hamala taşıma parası vermemek için şöyle bir tedbir düşünür:

antikacı: hamal paramı istersin yoksa sana üç nasihat mı vereyim?

Hamal:Ben nasihatı ne yapayım?

antikacı:Benim vereceğim nasihatler öyle adi sözler değil.Bu vereceğim nasihatlerin her birinin vakti gelirse büyük altın değerindedir.

hamal:Haydi buda böyle gitsin.buyrun söyle bakalım

antikacı:Birinci nasihatim:"Sana biri:Fakirlik zenginlikten iyidir derse sakın inanma." der.

hamal:Efendim bunu kim bilmez ki.her kes bilir.

antikacı:Ya ikincisini bir işitsen nasıl değerli nasihat?

hamal:Buyrunuz madem onuda söyleyiniz.

antikacı:ikinci nasihatım:"bekarlık evlilikten iyidir derlerse yine inanma" der.

hamal:Desene biz bu yükü bedava taşıdık.

antikacı:Yok yok.asıl iş o altın değerinde üçüncü nasihatta.

hamal:eek:ldu olacak onuda işitelim bakalım.

antikacı:Yaya yürümek,atlı yürümekten aladır iyidir derlerse sakın onada inanma.der

hamal bu son nasihat üzerinede tüm emeğinin çabasının beyhude ve boşa gittiğini anlayıp sırtındaki değerli antika saksonya tabakları dolu küfeyi havaya fırlatarak :

efendim: biri size: şu küfenin içinde bir sağlam tabak bir sağlam kase kaldı derler ise sakın ola ki sizde inanmayın der ve uzaklaşır. gülücük

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.