ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Hangi Meyve Suyu Hangi Hastalığa İyi Gelir? - Sağlık

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,070
Tepkime puanı
89
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Hangi Meyve Suyu Hangi Hastalığa İyi Gelir?


Meyve suları genellikle lezzetli yemeklere eşlik eden tatlar oluyor. Aralarında en ünlüsü taze portakal suyu olsa da neredeyse her meyvenin suyu içilebiliyor. Peki meyve suları sadece lezzetli içecekler mi? Elbette değil, lezzetlerinin yanında mucizevi faydaları da var. Gelin birlikte kayısıdan üzüme, şeftaliden elmaya meyve sularının mucizevi faydalarına birlikte bakalım. Ayrıca tüm meyve sularının mutlaka doğal olanlarının tercih edilmesi gerektiğini unutmayalım.

1. Portakal suyu
Portakal suyu günlük C vitamini ihtiyacını karşılar. Potasyum, folat, B1, B2, B6 vitaminleri ve çeşitli mineraller açısından zengindir. Kanser hücrelerinin gelişimini önlemeye yardımcı olurken kılcal damarları güçlendirme etkisi de vardır.


2. Üzüm suyu
A, B ve C vitaminleri açısından zengin olan üzüm suyu aynı zamanda bol miktarda potasyum içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hücre yıpranmalarıyla savaşır. Böbrek taşı düşürmeye yardımcı olur. Toksin ve ödemlerin idrar yoluyla atılmasına yardımcı olur.

3. Nar suyu
Bağırsak parazitleri konusunda olumlu etkiye sahip olan nar suyu aynı zamanda kolestrol ve şekeri dengeleyerek kalp sağlığına katkıda bulunur. Yüksek tansiyonu önlemede yardımcı rol oynar. Kanser hücrelerinin gelişmesini engeller.

4. Elma suyu
Elmanın bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği vardır. B3 ve E vitamini ile beraber potasyum açısından da zengindir. Baş ağrısına iyi gelir ve aynı zamanda kan şekerini dengede tutmaya yardımcı olur. Düzenli tüketildiğinde vücudun günlük enerji ihtiyacını karşılar.

5. Kayısı suyu
Kayısı suyu düzenli tüketildiğinde, vücudun A vitamini ihtiyacının büyük bir kısmını karşılar. Sindirim sistemi problemlerinde olumlu etkiye sahiptir. Kabızlık, irritabl bağırsak sendromu, apandisit, hemoroid, diş hastalıkları, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve kolon kanseri gibi hastalıkların oluşumunu önlemede yardımcıdır.

6. Şeftali suyu
Antioksidan etkisi olan şeftali suyu, A ve C vitamini açısından zengindir. Kalp damar sağlığının korunmasında büyük rol oynar. Mide duvarının ve bağırsakların hasar alan bölgelerini onarmada etkilidir.

7. Vişne suyu
Kandaki asitlenmeyi ve ödem oluşumunu önler. Ateşlenmeler anında, ateşlenmenin yan etkilerini yok etmede yardımcıdır. Yüksek miktarda A vitamini ve potasyum içerir. Mide ve karaciğerin düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur.

8. Ananas suyu
Ananas suyunda bulunan bromelain, toksinlerle savaşır ve iltihap oluşumuna iyi gelir. İçindeki lifler sayesinde uzun süre tok tutar ve kilo vermeye yardımcı olur. Karaciğer ve bağırsaklardaki parazitlerin temizlenmesinde etkilidir. Tiroid problemleri olanlarda olumlu etkiler yaratır.

9. Karpuz suyu
Karpuz suyu; cilt ve kalp sağlığını destekler, kan akışını düzenler. Böbrekleri temizleyici etkiye sahiptir. Ayrıca amonyak ve ürik asidin dışarı atılmasına da yardımcıdır.
 

Bailey

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
1,028
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Paylaşım için teşekkürler.
 
Üst Alt