ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Halter'de Altına Boğulduk!

DanieL

Forum Üyesi
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
1,435
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Mersin Erdemli Spor Salonunda yapılan Halter müsabakalarına seyircilerin yoğun bir ilgisi vardı. Şampiyonada ilk olarak podyuma 62 kg sporcumuz Bünyami Sezer çıktı. Koparmada ilk hakkında 131 kg, ikinci hakkında 135 kg' başarıyla kaldıran sporcumuz Bünyami Sezer, birinciliği garantileyince son hakkında Akdeniz Oyunları rekorunu kırmak için 139 kg' a girdi. Fakat bu ağırlığı kaldıramayınca 135 kg ile koparma müsabakalarını tamamladı ve ülkemize ilk altın madalyayı kazandırmış oldu.

Silkmede ise ilk hakkında 151 kg'ı kaldıran sporcumuz Bünyami Sezer ikinci hakkında 157 kg' ı ve son hakkında 161 kg'ı kaldıramayınca silkmede 2. oldu.

7. Akdeniz Oyunlarında bayanlar 58 kg da podyuma çıkan sporcumuz Aylin Daşdelen, koparmada ilk hakkında 82 kg, ikinci hakkında 85 kg ve son hakkında 87 kg'ı başarıyla kaldırarak koparmada altın madalyaya uzandı. Koparmada Ülkemize altın madalya kazandıran sporcumuz Aylin Daşdelen'in ardından ikinciliği Mısırlı Esraa Ahmed 86 kg ile elde ederken üçüncülüğü 78 kg ile Tunus'lu sporcu Nadia Hosni elde etti.

Silkmede ise sporcumuz Aylin Daşdelen, ilk hakkında 106 kg'ı başarıyla kadırıp, 2. hakkında ise 113 kg'ı kaldırarak Emine Bilgin'e ait oyunlar rekorunu kırarak şampiyon oldu. Silkmede ikinciliği 101 kg ile Mısırlı Esraa Ahmed elde ederken, üçüncülüğü ise 100 kg ile Tunus'lu sporcu Nadia Hosni elde etti.

8 kg sporcumuz Sibel Özkan Konak, koparmada 78 kg lık kaldırışı ile 2. sırada yer aldı ve ülkemize bir gümüş madalya daha kazandırdı

17. Akdeniz Oyunlarında bayanlar 53 kg da podyuma çıkan iki sporcumuzdan Emine Şensoy Çetintürk koparma müsabakalarında ilk hakkında 77 kg, ikinci hakkında 80 kg ve son hakkında 82 kg'ı başarıyla kaldırarak kilo avantajı ile birinci olurken ikinciliği ise ilk hakkında 77 kg ve son hakkında 82 kg'ı başarıyla kaldıran Ayşegül Çoban kilo dezavantajı ile elde etti. Koparmada üçüncülüğü 79 kg' lık kaldırışı ile Fansız Manon Lorentz kazandı.

Silkmede ise Sporcumuz Ayşegül Çoban, ilk hakkında 100 kg'ı başarıyla kadırıp, 2. hakkında ise 110 kg'ı kaldırarak, olimpiyat şampiyonu sporcumuz Nurcan Taylan' a ait oyunlar rekorunu kırarak şampiyon oldu. Silkmede diğer sporcumuz Emine Şensoy Çetintürk ise ilk hakkında 95 kg ve ikinci hakkında 96 kg'ı başarıyla kaldırarak Ayşegül Çoban' ın ardından ikinciliği elde etti . Silkmede ise 3.lüğü ile 95 kg ile Fansız Manon Lorentz kazandı.
 
Üst Alt