• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Günde sadece 1 avuç badem yerseniz... - Sağlık

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,172
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Bademin birçok faydası olduğu bilinen bir gerçek. Yapılan araştırmalar, sadece 43 gr badem tüketmenin bile vücuda iyi geldiğini kanıtladı.
Günde sadece 1 avuç badem yerseniz...

Pennsylvania Eyalet Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre sadece 43 gram badem, kötü kolesterolü azaltıp, kalp hastalıklarına karşı koruyan iyi kolesterolü %19 oranında arttırıyor. İyi kolesterolün arttığı kişilerin kalp hastalıklarına yakalanma riski azalıyor.İyi kolesterol HDL dolaşıma dahil olup, damarlarda LDL yani kötü kolesterol birikimini önler. Bu nedenle HDL yüksekliği kalp-damar hastalıklarına karşı korur. Günde bir avuç badem yemek, HDL kolesterolün işlevini %6.4 oranında arttırarak, atardamarda gelişen plakların yol açtığı damar sertliğini aza indiriyor; vücuttaki sağlıklı yağları arttırıyor ve E vitamini ihtiyacının bir bölümünü karşılıyor.

Araştırmanın yazarlarından Profesör Kris Etherton: ''Eğer insanlar diyet listelerine bademi dahil ederler ise iyi kolesterolün artması ve kalp sağlığının düzelmesi gibi birçok faydasını görecekler. Sadece badem yemek kalp hastalıkları için tam çare olmasa da, besin değeri düşük bir yiyecek yerine yenildiğinde faydasını görecekler.''
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.