• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Gözlerde "spotlight" trendi

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,482
Puanları
38
Konum
Forumzar
Cinsiyet
Bayan

Soğukların kendini yavaş yavaş hissettirmesiyle yoğun, iddialı makyajların tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.
Halihazırda ışıltılı makyaj severler için biraz daha abartıp glitter kullanarak yapabilecekleri spotlight makyaj trendini yazdık.

Spotlight nedir?
Aslında "sahne ışığı" anlamına gelen spotlight, bu ışıklardan ilham alınarak yapılan bu tekniğe de ismini vermiş. Bu trend ile tıpkı sahne ışıkları gibi pırıl pırıl ve göz alıcı görünebilirsiniz. Spotlight tekniği özellikle gözlerde kullanılan ve çevrenizdeki insanlarda dönüp bakma isteği uyandıran bir tekniktir. Işıltı sevenlerin bayılacağı, ışıltı sevmeyenlerin de aklını çelebilecek bir trend diyebiliriz.

Spotlight nasıl uygulanır?
Bu teknik için öncelikle ihtiyacınız olan şey, parlak ve ışığı doğru yansıtan farlar. Akla gelen ilk ürün ise metalik renkli farlar. Bir baz oluşturmak amacıyla kapatıcı ya da ten rengi bir krem far uyguladıktan sonra bronz tonlarında metalik bir far ile tüm göz kapağınızı renklendirebilirsiniz. Ardından gözlerinizi açıp dümdüz aynaya bakın. Ve göz kapaklarınızın üstüne, tam göz bebeğinizin hizasına gelecek şekilde açık renkli ve ışıltılı bir far uygulayın. Bu aşamada aydınlatıcılarınızdan da yararlanabilirsiniz. Hem daha aydınlık bir görüntü elde edecek hem de daha büyük gözlü ve daha uyanık görüneceksiniz. Son olarak göz pınarlarınızı da aydınlatarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu trendin uygulamanın en önemli koşulu, son derece aydınlık ve ışıltılı ürünler kullanmak. Renk konusunda özgürsünüz. Her rengi kullanabilir, istediğiniz gibi kontrast oluşturabilirsiniz. Makyajınızın son dokunuşunu da kirpiklerinizi hacimli gösterecek bir maskaradır.
(Alıntıdır)​
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.