• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Gezi tutuklularına destek mektubu; ”Bu hukuksuzluğu 124 gündür reddediyoruz”

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Gezi Parkı davası kapsamında tutuklu iş insanı Osman Kavala, mimar Mücella Yapıcı, avukat Can Atalay, belgesel yapımcısı Mine Özerden, şehir plancısı Tayfun Kahraman, film yapımcısı Çiğdem Mater ve akademisyen Hakan Altınay için Silivri Kapalı Cezaevi’ne ve Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne mektup gönderildi. Kadıköy’deki PTT’den mektup gönderenler arasında Türkiye İşçi partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Sosyal Haklar Derneği Başkanı Özgür Barış Akbayır, Gezi tutuklularının yakınları ve Taksim Dayanışması üyeleri yer aldı.

”Adalet talebimizi tekrar edeceğiz”


ANKA’nın haberine göre mektupların teslimi öncesinde bir açıklama yapan Taksim Dayanışması üyesi Akif Burak Atlar, tutuklular hakkında hiçbir delil ve kanıt olmadığını söyledi. Tutukluların cezaevinde 124’üncü gününde olduklarını belirten Atlar, şöyle konuştu:

“FASSBugün burada adalet talebimizi bir kez daha beyan etmeye, arkadaşlarımız için özgürlük talep etmeye geldik; kartlarımızı, mektuplarımızı göndermek için toplandık. Bakırköy Cezaevi’nde Mine Özerden’e, Çiğdem Mater’e, Mücella Yapıcı’ya; Silivri Cezaevi’nde Tayfun Kahraman, Hakan Altınay, Can Atalay ve Osman Kavala’ya kartlarımızı, mektuplarımızı burada hep beraber arkadaşları olarak, yakınları olarak, bu ülkenin demokrasi güçleri olarak adaleti savunan, demokrasiyi savunan yurttaşları olarak göndereceğiz ve adalet talebimizi tekrar edeceğiz. Adalet sadece Gezi davasında değil, toplumda birçok noktada aradığımız ve günden güne buharlaşan, yok olan, ihtiyacımız olan, herkesin ihtiyacı olan bir kavram ve bunu maalesef günden güne kaybediyoruz.”
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.