• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Gelecek Partisi'nden Sedat Peker'in iddialarına ilişkin suç duyurusu

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Organize suç örgütü liderliği suçlamasıyla kırmızı bültenle aranan Sedat Peker'in, eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve TOBB Deniz Meclisi Üyesi Salih Orakçı ile ilgili rüşvet ve yolsuzluk iddialarının ardından Gelecek Partisi de harekete geçti.

Partililer son bir yılda yaşanan tüm yolsuzluk iddialarına dair yapılan toplantının ardından Ankara Adliyesi’ne geldi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları ve il başkanlarının tamamı, son bir yıl içinde ortaya atılan yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin suç duyurusunda bulunarak açıklama yaptı.

‘ÜLKEMİZ YOLSUZLUK BATAĞINA SAPLANDI’

Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Aynan Sefer Üstün, beyaz gömlekleriyle yolsuzlukla mücadele amacıyla Ankara Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. “Ülkemiz maalesef yolsuzluklar batağına saplanmıştır. Yolsuzluk fakirliği artırır, devletleri hatta toplumları yok etmiştir” diyen Üstün şöyle devam etti:

“Devletimiz şu anda yolsuzluk belasıyla yüzleşmek durumunda bırakıldı. Böylesi bir varoluş sorunuyla karşı karşıyayız. Bu durum karşısında Gelecek Partisi durmadı ve gereğini yapmak üzere yolsuzluk yapanlarla yüzleşmek üzere dilekçelerini hazırladı.”

‘TEMİZ ELLER OPERASYONU BAŞLASIN’

Gelecek Partisi’nin var oluş nedenlerinden bir tanesi “yolsuzluklara karşı duruş” olduğunu belirten Üstün, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun başbakan olduğu dönemde hesaplama yaparak restorasyon başlattığını belirterek, “Siyasi ahlak yasası, şeffaflık yasası yolsuzluklarla mücadele için atılan adımlardır. Meclis’e hazırlayıp sevk ettiğimiz siyasi ahlak yasası Meclis’in raflarında beklemektedir. İhtiyacı olanlar bakabilir. Bizler üzerimize düşen görevi dilekçelerimizi hazırladık. Ama bu mücadele devletimiz için temel sorun haline gelen mücadele tek başına kazanılacak mücadele değildir. Basın yargı ve milletimizle el ele vererek yapılacak mücadeledir” diye konuştu.

“Korkmuyor musunuz?” sorusuyla karşılaştıklarını, “Korkmuyoruz” yanıtını verdiklerini belirten Üstün, “Bu yolsuzluk düzenini devam etmesine göz yumarsanız vebal altındasınız. Denetim yapmayan vekiller tamamı vebal altındadır. Savcılarımız korkmasın temiz eller operasyonu başlasın” dedi.

‘ADİL VE ŞEFFAF KAMU DÜZENİ İNŞA EDECEĞİZ’

Gelecek Partisi Yolsuzlukla Mücadele ve Temiz Gelecek Komisyonu Başkanı Şenol Gürşan ise, “Hayatın her alanında adalete olan inancımızı kaybederseniz ne eğitimi ne ekonomiyi yönetemezsiniz. Adalet içtiğimiz su soluduğumuz hava kadar önemli. İnşallah adaletin kuvvetli kuvvetlerin de adil olduğu bir Türkiye temenni ediyorum” dedi.

Bir yıldır yolsuzluklara ilişkin hazırladıkları çalışma kapsamında suç duyurusunu bulunduklarını belirten Gürşan, “Otoriter sistematik yolsuzluk düzenine son vereceğiz. Adil ve şeffaf kamu düzeni inşa edeceğiz” ifadelerini kaydetti.Gelecek Partisi'nin suç duyurusunda bulunduğu 21 isim şu şekilde:

1) Süleyman SOYLU
2) Nurettin CANİKLİ
3) Mehmet AĞAR
4) Korkut EKEN
5) Tolga AĞAR
6) Erkam YILDIRIM
7) Süleyman Özışık
8) Hadi Özışık
9) Metin KÜLÜNK
10) Sadık SOYLU
11) Sezgin Baran KORKMAZ
12) Abdurrahman Veyis ATEŞ
13) Korkmaz KARACA
14) Mine Tozlu SİNEREN
15) Zehra TAŞKESENLİOĞLU
16) Ali Fuat TAŞKESENLİOĞLU
17) Serkan TARANOĞLU
18) Salih ORAKÇI
19) Ünsal BAN
20) Ertunç LAÇİNEL
21) Recep ÇÖREKÇİ
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.