• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Finlandiya, İsveç ve Türkiye yetkilileri üçlü mutabakat için bir araya gelecekler

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Türkiye, Finlandiya ve İsveç’ten yetkililer, Ankara’nın iki kuzey ülkesinin NATO’ya katılımına yönelik endişelerini gidermek amacıyla imzalanan mutabakatın ardından Türkiye’nin güvenlik endişeleri üzerine görüşmek için Helsinki’de bir araya gelecek.

Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, yapılacak birinci toplantının amacının sıcak temas sağlamak ve haziran sonunda NATO Madrid zirvesi öncesinde imzalanan mutabakat kapsamında işbirliği hedefleri belirlemek olacağını söyledi.

Finlandiya Dışişleri Bakanlığı, cuma günkü toplantının saat kaçta ve nerede yapılacağıyla ilgili bilgi paylaşmayı reddetti.

Haavisto konuyla ilgili olarak, ”Bunun sebebi güvenlik. Eğer Türkiye’nin üst düzey yetkililerinin ne zaman nerede olacağını söylersek bu bizi dikkatsiz gösterir” dedi.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.