• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin'in uyuşturucu testi negatif çıktı

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
36 yaşındaki Marin, davranışlarıyla ilgili eleştirilere karşı Cuma günü uyuşturucu testi yaptırmayı kabul etmişti.

Hiçbir zaman uyuşturucu kullanmadığını söyleyen Marin, partide yasadışı bir şey yapmadığını, sadece alkol aldığını söyledi.

Partiye ilişkin sızan bir videoda Marin, aralarında Finlandiyalı bir pop yıldızının da bulunduğu arkadaşlarıyla eğlenirken görülüyordu.

Hükümetten yapılan açıklamada testte "herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadığı" belirtildi. Açıklamada başbakanın test masraflarını kendisinin ödediği vurgulandı.

Videoların yayınlanmasının ardından Marin birçok siyasetçinin eleştirilerine maruz kaldı ve bir muhalefet partisi lideri uyuşturucu testi yaptırmasını talep etti.

Geçen hafta düzenlenen bir basın toplantısında gazeteciler, Aralık 2019'dan bu yana iktidarda olan başbakanın gerektiğinde hükümetle ilgili ani kararlar alıp alamayacağını sordu.

Marin, işlevselliğinin "gerçekten iyi" olduğunu söyledi ve gençken bile hiç uyuşturucu kullanmadığını söyledi.

Bir zamanlar dünyanın en genç başbakanı olan Marin, (şu anda bu unvan Karadağ Başbakanı Dritan Abazovic'e ait) partilere katıldığını gizlemiyor ve sık sık müzik festivallerinde fotoğraflanıyor.

Marin geçen yıl bir Covid-19 vakasıyla yakın temaslı olduğu halde gece kulübüne gittiği için özür dilemişti.

Bu ayın başlarında Marin, Alman haber kuruluşu Bild tarafından "dünyanın en havalı başbakanı" olarak nitelendirildi.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.