• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Evlerinde 200 kez yangın çıktı!

Yazar

Forum Üyesi
Katılım
28 Ağu 2022
Mesajlar
4,037
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Hatay'da vatandaşların yardımıyla yaptıkları evlerinde yaklaşık 200 defa esrarengiz yangın çıkan Taş ailesi, Başbakan Erdoğan'dan yeni bir ev istedi.

Evindeki eşyalar esrarengiz bir şekilde yanan Hüseyin Taş, ''15 aydır huzurumuz kalmadı. Çocuklarımı defalarca yanmaktan kurtardım. Aile olarak çektiğimiz çilelerin bitmesini istiyoruz. Başbakanımızdan çektiğimiz bu drama sessiz kalmamasını bekliyoruz.'' şeklinde konuştu.

Hatay'ın Erzin ilçesinde Yenimahalle Akınlar Sokakta oturan Taş ailesinin evi, 15 ay önce esrarengiz bir şekilde yanmaya başladı. Oturma odasında küçük bir kıvılcımla başlayan yangınlar, 15 ay içerisinde Taş ailesinin huzurunu kaçırdı. Evin tüm odalarında görülen yangınlar, ilginç bir hal aldı. Zaman zaman banyo ve tuvalette de görülen yangınlarda, kapağı kapalı olan çamaşır makinesinin içindeki elbiseler bile yanarak kullanılamaz hale geldi. Kaymakamlığın ve hayırsever vatandaşların yardımıyla ailenin evine alınan eşyalar da defalarca yandı.

Engelli olmasına rağmen kimseye muhtaç olmamak için ayakkabı boyacılığı yaparak ailesini geçindirmeye çalıştığını kaydeden Hüseyin Taş, bir türlü bitmeyen yangınların psikolojilerini bozduğunu söyledi.

Beşikte bulunan çocuklarını yanmaktan kurtardığını anlatan Taş, ''Aile olarak perişanız. Evimizde başlayan yangınlar bitmek bilmiyor. Çocuklarımı defalarca yangından kurtardım. Beşikleri, giysileri hep yandı. Evimdeki eşyalar yangınlar sonrasında hayırseverlerin desteğiyle yenilendi. Ancak yenilenen eşyalar da yandı.'' ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan ailesiyle kalacağı yeni bir ev beklediğini belirten Hüseyin Taş, ''Şu mağduriyetimizin artık giderilmesini istiyoruz. Erzin'deki yetkililer de artık yoruldu. Evimize kimse gelmek istemiyor. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan başımızı sokabileceğimiz yeni bir ev istiyoruz.'' şeklinde konuştu.

(Alıntıdır)​
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.