• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Evindeki tahta kafeste yaşıyor!

Yazar

Forum Üyesi
Katılım
28 Ağu 2022
Mesajlar
4,037
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
23 yaşındaki Wei Yun, Çin'in Guangxi eyaletine bağlı Gongchuan köyündeki evinde tahta bir kafesin içinde yaşıyor..
Ailesi, 2 yaşındayken üzerine sıcak su dökülen ve ölüm tehkilesi atlatan Yun'un, konuşma ve yürüme yeteneğini kaybettiğini söylüyor. Yaklaşık 21 yıldır kafeste yaşayan Yun'un 76 yaşındaki üvey annesi Nong, güvenliği ve kendisine zarar vermemesi için Yun'u kafese kilitlediklerine dikkat çekerek, "Babası çok uzakta çalışıyor. Eve çok sık gelemiyor. Ben de çoğunlukla dışarda tarla işleriyle uğraşıyorum." Ailenin bir komşusu ise, Bu Nong için çok zor bir tercihti, bir yandan Yuna bakmak zorunda, diğer yandan tarla işleriyle ilgilenmek zorunda! dedi. Çin'in özellikle kırsal alanlarında yeterli sağlık altyapısı olmadığından ruh sağlığı sorunları olan kişiler kötü şartlar altında yaşamlarını sürdürüyor.

(Alıntıdır)​
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.