ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Evden para kazanmanın yolları

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,066
Tepkime puanı
89
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Teknolojinin gelişimi çalışma hayatına ciddi anlamda elastikiyet kazandırıyor. Dijitalleşme hem mevcut çalışma modellerinde değişime neden oluyor hem de kariyer tercihlerinde manevra alanı bırakıyor. Günümüzde birçok kişi bazen mevcut işlerinin yanında bazen de tam zamanlı olarak sanal ortamda yeni bir gelir yaratma amacı taşıyor. Bu amaç doğrultusunda atılan adımlar ve seçilen mecralar ise farklılık gösterebiliyor. Evden para kazanmanın en sık kullanılan 4 formülü ise şu şekilde karşımıza çıkıyor…

E-ticaret, girişimcileri birçok maliyetten kurtarıyor

İçinde bulunduğumuz çağın dijitalleşme hızı en çok da alışveriş alışkanlıklarımızı değiştirdi. Bu değişim ise beraberinde birçok fırsatı getirdi. E-ticaret yoluyla satış yapmak da bu fırsatların başında geliyor. E-ticaret, girişimcileri birçok maliyetten kurtarıyor. Üstelik satacağınız ürünün ebatı veya satış hedefinizin ölçeğine göre evden hiç çıkmadan bu işi yapabiliyorsunuz. Ayrıca kendiniz bir platform oluşturmakla uğraşmak istemiyorsanız bu alanda hizmet veren dijital pazar yerlerini kullanarak hedef kitlenize ulaşmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede bulunduğunuz platformun ziyaretçi trafiğinden de faydalanmanız mümkün olacaktır.

Yeteneklerinize göre dijital içerik üretin

Süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte, artık günlük yaşantımızın bir bölümünü sosyal mecralarda harcadığımız zamanlar oluşturuyor. Yediden yetmişe birçok kişi en az birkaç farklı mecrada varlık gösteriyor. Bu mecralar zaman zaman kendinizi yazarak ifade ettiğiniz zaman zaman da fotoğraf veya video paylaşımında bulunduğunuz mecralar oluyor. Çoğunlukla tüketici konumunda olduğumuz bu mecralar aslında üreterek para kazanabileceğiniz gelir kapılarına da dönüşebilir. Başta Youtube olmak üzere video içerik yükleyebileceğiniz platformlar, talep görebileceğiniz içerikler ürettiğiniz taktirde önemli bir gelir potansiyeli taşıyor. Öte yandan Instagram gibi mecralarda ise, ciddi bir takipçi sayısına sahip bir hesap aracılığıyla satış yapmanız veya influencer kimliğine bürünmeniz mümkün hale geliyor.

Siparişe dayalı freelance işler revaçta

Zamanla farklılaşan iş trendleri özellikle pandemiyle birlikte daha hızlı değişim gösterdi. Karantina döneminde başlayan uzaktan çalışma modelleri birçok insanda freelance çalışma isteği uyandırdı. Çeşitli alanlarda uzmanlık sahibi olan kişiler yine çeşitli platformlar aracılığıyla yetkinliklerini gelire dönüştürebiliyor. Dijital ortamda sergileyeceğiniz bu yetkinlikler İngilizce bilgisiyle donatıldığında ise ortaya yurtdışı kaynaklı platformlarda yer alma fırsatı doğuyor. Bu da size döviz üzerinden gelir elde ederek daha yüksek kazançlar sağlamanıza olanak tanıyor.

Herkes için rekabet herkes için eğlence

Günümüzde dijital ortamda gelir elde etmenin en yaygın alanlarından bir tanesi de oyun sektöründen geçiyor. Her ne kadar oyun ve para kazanmak deyince akıllara espor veya yayıncı olmak geliyor olsa da artık bütün oyuncular için yeni bir seçenek var. Rekabetçi oyun platformu Gamer Arena, gamerlara birbirleriyle düello gerçekleştirerek para ve ödüller kazanabiliyorlarken aynı zamanda turnuvalarda da kendilerini gösterme imkanları buluyorlar. 390 binin üzerinde kayıtlı kullanıcısıyla düzenlediği 350’dan fazla turnuvayla Gamer Arena, oyun oynarken eğlenmek, mücadele etmek ve para kazanmak isteyenlere yeni ve en güçlü seçeneği sunuyor.
 

Atam

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
825
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Güzel bilgiler için teşekkürler
 

Yusuf

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
840
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Bilgi için teşekkürler
 
Üst Alt