Euro, dolar karşısında 20 yılın en düşük seviyesinde

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,554
Tepkime puanı
14
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Küresel ekonomide resesyon endişeleri ve Fed’in agresif faiz artırımlarına devam edeceği beklentileri yatırımcıları ABD dolarına yönlendirmeye devam ediyor.

Dolar Endeksi bugün 2002 yılından bu yana ilk kez 109,27 seviyesini gördü. Şu sıralarda düne öre yüzde 0,174 artışla 109,18 seviyesinde.

Euro, ABD doları karşısında 0,9900 seviyesine kadar gelirlerken, GBP’de yüzde 0,28 kayıpla 1,1736’dan işlem görüyor.

ING analistleri Fed Başkanı Powell’ın Cuma günü Jakson Hole’da yapacağı konuşmaya yönelik beklentilerinin ABD dolarını güçlü tutacağını öngörürken, Dolar Endeksi’nin hafta sonuna kadar 110 seviyesini görmesini bekliyorlar.(Foreks)
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!
Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.
Üst Alt