• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Eski Danıştay Üyesi Tural, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığı'na adaylığını koydu

Polat

Moderatör
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,325
Puanları
36
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Eski Danıştay Üyesi Osman Tural, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısıyla Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. 2012-2014 yılları arasında Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığı yapan eski Danıştay Üyesi Tural, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısıyla federasyon başkanlığına adaylığını açıkladı. Türk tenisinin tek bir anlayışın sunduğu yaklaşımlarla yönetilemeyeceğini ifade eden Tural, "Türk tenisinin güven, şeffaflık, ulaşılabilirlik, açık ve çok yönlü iletişim, birleştiricilik gibi çok farklı birçok konuda ihtiyaçlarının olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Türk tenisi bir kişinin, bir kulübün ve tek bir anlayışın sunduğu ya da sunabileceği yaklaşımlarla yönetilemez. Tenisin tüm paydaşlarının bir araya gelerek yenilikçi bir anlayış ve yaklaşım ile bu ihtiyaçların giderilebileceğine inanıyoruz" dedi. "Güven duyulan bir yönetim anlayışını ortaya koymak üzere bir araya geldik" İletişim kopukluğu yaşamadan, her an ulaşılan bir yönetim anlayışı ortaya koymaya çalışacaklarını vurgulayan Tural, şu ifadelere yer verdi: "Bizim Türk tenisinin en önemli ihtiyaçlarından birisi olarak tespit ettiğimiz şey güven eksikliği. Dolayısıyla biz bir güven duyulan ekip, güven duyulan bir yönetim ve bir yönetim anlayışını ortaya koymak üzere burada bir araya gelmiş bir ekibiz. Güven duyulan bir federasyon yapısı oluşturacağız idare anlamında. Bu yapının temelini de iletişim oluşturacak. Hem paydaşların birbirleriyle aralarındaki iletişim süreklilik arz edecek hale getirilecek, hem de federasyon yönetiminin paydaşlarla arasındaki iletişim kopukluğa uğramadan her an ulaşılan, arandığında cevap verilebilen, cevap verildiğinde de gerçekten laf olsun diye değil, problemin veya sorunun tespitini yaptıktan sonra çözümler üretecek bir yönetim anlayışını ortaya koymaya çalışacağız." "Tenisin herkes tarafından ve her yerde oynanabilecek bir spor dalı olmasını sağlamamız lazım" Hedeflerinden ve yapılması gerekenlerden bahseden Tural, "Atıl durumda olan spor tesislerinin tamamını olabildiğince çalışır hale getirmekte en önemli hedeflerimizden bir tanesi. Tenisin herkes tarafından ve her yerde oynanabilecek bir spor dalı olmasını sağlamamız lazım. Tenis zengin sporu, zenginler oynuyor, kulüplerde oynuyor algısının kesinlikle değiştirilmesi lazım. Tenisin herkesin yapacağı, herkes için spor anlamında çok güzel bir dal olduğunu da insanlara tanıtmamız lazım. İl temsilcilerimizle, bölge temsilcilerimizle düzenleyecek olduğumuz aktivitelerle tenisin herkesin katılabileceği, herkesin her yaşta oynayabileceği bir spor olduğunu kamuoyunun dikkatine sunmamız lazım. Türkiye'nin her bölgesinde ulusal ve uluslararası turnuvalar düzenleyip yerel halkın da bunlara katılımını sağlamak amaçlarımız arasında" açıklamasını yaptı. Tural'ın ekibinde birçok eski tenis sporcusu ve iş adamı bulunuyor.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.