Eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak: Savcı, bugüne kadar ifademi almadı

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,554
Tepkime puanı
14
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
'İhaleye fesat karıştırma' ve 'Resmi belgede sahtecilik' iddiasıyla tutuklanan eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, savcının bugüne kadar ifadesini almadığını söyledi.

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar'ın yayımladığı mektupta, nisan ayında tutuklanan Toprak şunları yazdı:

"CHP'li belediyeleri itibarsızlaştırmak için 6 yıl önce, (2016) hazırladıkları dosyayı, seçim öncesi raftan indirip operasyonu başlattılar. İçinde hak, hukuk ve adaletin olmadığı klasik operasyonlardan birini yaşıyoruz.

Savcı, bugüne kadar ifademi almadı! Dosyama gizlilik kararı koydukları ve bugüne kadar iddianamem hazırlanmadığı için savunma hakkım engelleniyor.

Masumiyet karinesi gözetilmeksizin atılı suçlamaları medya marifetiyle duyurup uzun tutukluluk süresiyle oluşturdukları algıyı pekiştiriyorlar.

Değerli avukatım sevgili Celal Ülgen, kendisi gibi değerli avukatlardan oluşan ekibi ve adalete inanıp gönülden destek veren herkesin gayretiyle bu operasyon da tarihin karanlıklarına gidecek, kötülük kaybedecek doğruluk, dürüstlük kazanacak. Buna yürekten inanıyorum."
 

Uykucu

Forum Üyesi
Katılım
5 Eki 2022
Mesajlar
1,252
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Bilgi için teşekkürler.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!
Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.
Üst Alt