ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Ergür Kalender'e şizofren teşhisi konuldu

SheLa

Moderatör
Bayan Üye
Katılım
7 Ağu 2022
Mesajlar
2,828
Tepkime puanı
10
Puanları
38
Konum
Ankara
Cinsiyet
Bayan


İbrahim Tatlıses sayesinde şöhreti yakalayan Engür Kalender hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Çöp evde yaşayan şarkıcı Engür Kalender'in evine belediye gelmiş, 2 kamyon çöp çıkarmıştı. Ergür Kalender hakkında bir yazı yazan Onur Akay, şarkıcıya şizofren teşhisi konulduğunu ve hastaneye yatırıldığını duyurdu.

İşte Kalendere şizofren teşhisi konulduğunu ve hastaneye yatırıldığını duyuran Onur Akayın o yazısı:

"Kurtlar sofrası"
Üsküdar Musiki Cemiyetinde müzik hayatına başlayan bir genç kız, aynı zamanda ünlü şan hocası Erdem Siyavuşgilden de dersler alıyor ve Siyavuşgilin de manevi kızı olmuştu. Müzikle ilgili hayalleri olan bu kız, albüm yapmak ve sahnelere çıkmak istiyordu. Daha sonra İbrahim Tatlısesin desteği ile bu hayalleri gerçek oldu ama kurtlar sofrası ona maalesef bu acı sonu hazırladı.

"Tahliye edilemedi"
Engür Kalender, Şişli Kuştepedeki bu apartman dairesine binayı yapan müteahhit tarafından 8 sene önce yerleştirilmişti. Kalender bu müteahhite yüklü bir para da ödemişti. Ancak o müteahhit iskan alamayınca ortalardan kayboldu. Babasını ve ağabeyini kaybeden Kalender, astım hastalığına yakalanmış ve sesini kaybetme noktasına da gelmişti. Bir de erkeklerin kendisinden istekleri yüzünden sahne hayatını bırakınca, babasından kalan maaşla geçinmeye başladığı için bu evden başka gidecek yeri yoktu. Annesi ile birlikte o evde yaşayan Kalender, yıllarca kira vermeden oturdu ve bu çöp evden de tahliye edilemedi.

"Ölü kedi yavruları"
Ev, Şişli Belediyesi ekipleri tarafından ilaçlanarak temizlendi. 2 kamyon çöp çıkan evin içinde ne su, ne elektrik, ne de doğalgaz vardı. Hayvan pislikleri ve küflü eşyalarla dolu evden, ölü kedi yavruları bile çıkarılmış ve çöpe atılmıştı. Ancak evden 10'a yakın kedi ölüsünün çıktığı ve kedilerin ilaçlama nedeni ile öldüğü de komşuları tarafından iddia ediliyor.

Kalenderin annesi gündüzleri sokaklara bırakılan kedi mamalarını topluyormuş ve kedilere o şekilde bakıyorlarmış ve iddialara göre kediler kapı açıldığında saklanmış ve hayattaymış. İlaçlama yapılınca da bazıları camdan çıkmış ama çıkamayanlar ölü olarak bulunmuş. Kalender ise görgü tanıklarının anlattığına göre sadece geceleri evden dışarı çıkıyormuş ve sokak kedilerini toplayıp evine getiriyormuş.

"Gülben Ergen kilitledi"
Gülben Ergenin askerlerinin kapıda kırmızı bir kamyonun içinde beklediğini söyleyen Engür Kalender, Beni bu eve Gülben Ergen kilitledi ve dışarı çıkmamı istemiyor diyordu. Çıkan haberlerden sonra durumu öğrenen yeğeni, halası Kalenderle babaannesi olan Kalenderin annesini kendi evine götürdü.

Evde televizyonu açan yeğeni, Televizyonu kapat, oradan beni görüyorlar, bu halimi görmesinler diyerek yüzünü bir mendille kapatan halası ile karşılaşınca çok üzülmüştü. Sürekli taciz ve çıplaklıkla ilgili konuşan halası Kalenderi bir psikiyatriye götüren yeğeni, acı gerçekle karşılaştı. Kariyerinin başında çok zeki ve duruşunun sağlam olduğunu bildiğim Engür Kalendere, şizofreni teşhisi konuldu ve özel hastanede Psikiyatri Polikliniğine yatırıldı. Ancak yeğenin, günlüğü 2 bin 250 TL olan bu hastanenin masraflarını karşılayacak fazla gücü yok.

Kaynakça ensonhaber​
 

Polat

Moderatör
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,325
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Paylaşım için teşekkürler.
 
Üst Alt