ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

  • “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Emekliler promosyon kuyruğunda: “Bizi bu hale getirenler utansın”

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,497
Tepkime puanı
7
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Emekli maaşlarına yapılan zamla birlikte bankaların promosyon ücretleri de arttı. Promosyon ücretleri 8 bin liralara kadar çıkarken, emekliler promosyondan yararlanmak için özel bankalarda kuyruğa girdi.

Sözcü’den Kemal Atlan’ın haberine göre, daha önce başka banka şubelerinden maaşlarını çeken emekliler, açıklanan promosyon miktarını duyunca, mevcut bankalardaki hesaplarını kapatarak daha yüksek promosyon veren banka şubelerine yöneldi. Banka şubeleri önünde uzun kuyruklar oluştu. Emekliler bankaya girebilmek için saatlerce sıcak altında banka önünde kendilerine sıranın gelmesini bekledi.

Yaklaşık 2 saattir sıranın kendisine gelmesini beklediğini ifade eden Yaşar Tutkan, şunları söyledi:

Sıcaktan tansiyonum çıktı. Pandemi ve yoğunluk nedeniyle bankanın içine de almıyorlar. Mecburen dışarıda sırada bekliyoruz. Daha önce promosyondan yararlandığım bankanın promosyon ücreti düşük olduğu için maaşımı taşımak istedim. Kamu bankaları da promosyon ücretlerini artırmalı. Emeklileri bu kuyruklara mahkûm edenler utansın. Elime 5 bin lira bile emekli maaşı geçmiyor.

Bu maaş ile evi nasıl çekip çevirebileceğiz. Alacağım promosyon ücreti ile borcumu ödeyip, eksiklerimizi gidermeye çalışacağım. Evimizi rahatça geçindirebileceğimiz bir maaş istiyoruz. Aldığımız maaş eve gitmeden bitiyor. Akşam yatıyoruz zam, sabah kalkıyoruz zam. Bankadaki işimi hallettikten sonra da halk ekmek büfesinden ekmek almak için kuyruğa gireceğim.”
 
Üst Alt