• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Doğalgaz Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre Doğalgaz Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

BenDeniZ

Forum Üyesi
Bayan Üye
Katılım
22 Eyl 2022
Mesajlar
3,836
Puanları
36

Ayrı olarak ele alınması gereken sözcük gruplarından biri doğal gaz kelimeleridir. Dünya çapında önemli bir enerji kaynağı olarak öne çıkan doğal gaz, Türkçede ayrı olarak kullanılır.

Doğalgaz Nasıl Yazılır?

Yazım hatası en çok yapılan sözcük grupları içerisinde doğal gaz gelmektedir. Çünkü genelde bu kelime grubunun bitişik olarak yazılması gerektiği düşünür. Fakat gidişi kelimenin bir araya gelmesiyle oluşan bu sözcük, ayrı biçimde değerlendirilir.

- Doğal gaz ‘doğru’

- Doğalgaz ‘yanlış’

Yukarıda olduğu gibi ayrı şekilde doğal ve gaz kelimeleri bir araya gelerek günlük yaşamda amaca uygun kullanılır.

Tdk'ya Göre Doğalgaz Kelimesinin Doğru Yazılışı Nedir?

Doğru yazılış kapsamında Türk Dil Kurumu üzerinden doğal gaz ayrı biçimde değerlendirilmelidir. Bitişik olarak yazıldığı zaman taşımış olduğu anlamı farklı bir noktaya ulaşır.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.