• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Çoklu kişilik bozukluğu(Dissosiyatif)

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,482
Puanları
38
Konum
Forumzar
Cinsiyet
Bayan

Dissosiyatif bozukluklar kişinin kimlik, bellek, algı ve çevreyle ilgili işlevlerinin bütünlüğünün bozulmasıyken, Dissosiyatif kimlik bozukluğu kişinin 2 farklı kimliğe bölünmesi halidir. Belirtiler arasında hafıza kaybı, zihnin bulanıklaşması, kafada iki veya daha fazla insanın konuştuğunu hissetme gibi şeyler vardır. Her ne kadar kişiyle iletişim kurduğunuzu hissetseniz de aslında kişilikler değiştiyse birden fazla kişiyle iletişim kurmuş olabilirsiniz. Bilinenin aksine çoklu kişilik bozukluğuna sahip kişiler sahip oldukları kişilikleri istedikleri zaman değiştirebilirler. Bazen yıllarca aynı kimlikte kalabilirler ve hiçbir belirti göstermeden değiştirebilirler. Onları çoklu kişilik bozukluğuna sahip olduğuna inandırmaksa neredeyse imkansızdır. Ayrıca normal bir yaşam sürmeleri mümkün olmadığı için genellikle kliniklerde yaşarlar. Genellikle bir travmayla başa çıkma sürecinde ortaya çıkar. Bilinen tedavisi ise psikoterapidir.

(Alıntıdır)
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.