• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Cisco dört kritik uzaktan kod yürütme güvenlik açığı konusunda uyardı

Skyler

Forum Üyesi
Katılım
25 Ara 2022
Mesajlar
41
Puanları
6
Bu güvenlik açıkları, hedeflenen anahtarların web arayüzlerine gönderilen isteklerin uygunsuz şekilde doğrulanmasından kaynaklanıyor.

Saldırganlar, düşük karmaşıklıktaki saldırılarda, hedeflenen cihazların web tabanlı kullanıcı arabirimleri aracılığıyla kötü amaçlarla oluşturulmuş istekler ile bunlardan yararlanabilir. Güvenlik açıkları, CVSS taban puanlarına göre neredeyse maksimum önem derecesine sahip. Cisco, güvenlik açıklarının birbirine bağımlı olmadığını ve birinin kullanılması için diğerine ihtiyaç olmadığını belirtti.

Etkilenen Cisco anahtarları arasında 250 Serisi Akıllı Anahtarlar, 350 Serisi Yönetilen Anahtarlar, 350X Serisi Yığınlanabilir Yönetilen Anahtarlar ve 550X Serisi Yığınlanabilir Yönetilen Anahtarlar yer almaktadır. Cisco, bazı cihazların yazılım güncellemesi almayacağını, çünkü kullanım ömrünün sona erdiğini belirtti. Ayrıca, Cisco’nun PSIRT’si, saldırılara ilişkin kanıtların henüz bulunamadığını açıkladı.

Ayrıca, Cisco, Prime Collaboration Deployment (PCD) sunucu yönetimi aracında bir güvenlik açığı üzerinde çalıştığını bildirdi. ABD, İngiltere ve Cisco tarafından yayınlanan ortak bir danışma belgesi, Rus askeri bilgisayar korsanlarının Cisco yönlendiricilerine kötü amaçlı yazılım yaydığı konusunda uyarıda bulundu. 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.