• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Çin’in para birimi yuan ile en çok ödeme yapan üçüncü ülke Rusya oldu

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Rusya, Batı tarafından uygulanan yaptırımların ardından Çin’in para birimi olan yuan ile en çok ödeme yapan üçüncü ülke oldu.

Rusya, 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Çin ile daha da yakınlaşmış ve iki ülke arasındaki ticaret giderek büyümüştü. Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği (SWIFT) verilerine göre, şubat ayında yuan ile en çok ödeme yapan ülkeler listesinde bile olmayan Rusya, bu ay yayınlanan son verilerde Hong Kong ve Büyük Britanya’nın ardından, yuan ödeme pazarındaki en büyük üçüncü ülke oldu.

Verilere göre, yuan ödeme pazarının yüzde 73’ünü Hong Kong gerçekleştiriyor. SWIFT verilerinde, Büyük Britanya yüzde 6,3 ile ikinci, Rusya yüzde 3,9 ile üçüncü, Singapur yüzde 3,7 ile dördüncü sırada bulunuyor. Çin ile birçok gerilim yaşayan ABD ise yüzde 2,9 ile yuan ile en çok ödeme yapan beşinci ülke konumunda.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.