CHP’li Özel’den ’Gülşen’ açıklaması: Maksadını aşmış bir espri, insanların kalbini kırdı

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,554
Tepkime puanı
14
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
CHP’li Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokmaktan, Türk milletini muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmaktan daha büyük bir ideal, daha büyük bir ülkü, daha büyük bir onur olabilir mi” sözlerine tepki gösterdi. Özel, “Gerçekten insan ‘aynı ülkede mi yaşıyoruz, aynı rakamları mı görüyoruz’ diye şüpheye düşüyor. Sanki bir paralel evrende, her şeyi toz pembe gösteren bir masal aleminde yaşıyor gibi” dedi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, basın toplantısının ardından Gülşen’in tartışma yaratan ’imam hatip’ çıkışı ile ilgili soruyu yanıtladı. CHP’li Özel, konuyla ilgili şunları söyledi:

”İmam hatipler diğer okullarımız gibi hepimizin, bu memleketin evlatlarını yetiştiren; CHP döneminde yasa ile kurulmuş, dinin gereklerini insanlara doğru şekilde ve devlet eli ve denetimi ile öğretmek üzere kurulmuş okullar. Hiçbir okula yapılmaması gerektiği gibi bu okullarla ilgili de şaka da olsa espri de olsa bu şekilde bir tanımlama yapılmamalı. Nasıl bir açıklama yapıldı tam bilmiyorum ama mutlaka düzeltilecektir. Maksadını aşmış bir espri insanların kalbini kırdı, hızlı bir şekilde telafi edileceğini umuyoruz. Biz de sürecin takipçisi olacağız.

TIKLAYIN | Gülşen ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi

”Her şeyi toz pembe gösteren bir masal aleminde yaşıyor gibi”​


Recep Tayyip Erdoğan’ı yaptığı açıklamaları, özellikle ekonomideki dünyayla karşılaştırmalı Türkiye rakamlarını verdikçe gerçekten insan ‘aynı ülkede mi yaşıyoruz, aynı rakamları mı görüyoruz’ diye şüpheye düşüyor. Sanki bir paralel evrende sarayında kendisini dışarıdan getirilen yalan yanlış bilgilerle ve sürekli her şeyi toz pembe gösteren bir masal aleminde yaşıyor gibi.

”Düpedüz Cumhurbaşkanı tarafından tüm cumhura, tüm millete hakaret”​


Dünkü konuşması… Diyor ki, ‘Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokmaktan, Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmaktan daha büyük bir onur olabilir mi?’ İnsan diyor ki, ‘Recep Tayyip Erdoğan gelmiş ülke ekonomisini almış ve 20 yılın sonunda, 10 büyük ekonomi içine sokmuş. Gelişmiş ülkeleri yakalamış geçmiş, bundan daha büyük bir onur olabilir mi’ diye alkışlıyorlar. Şimdi burada Tayyip Erdoğan’a inanmaya kalkarsak ne iyi ama rakamlar hiç öyle göstermiyor ve bu metinler yabancı dile çevriliyor. Bütün ülke başkentlerine gidiyor. Bunu görenler, ‘Türkiye Cumhuriyeti nasıl bir ülke ki başındaki bu kadar fütursuz yalan söylüyor ve milletinin aklıyla alay ediyor, halkını enayi yerine koyuyor’ diye düşünüyorlardır. Düpedüz Cumhurbaşkanı tarafından tüm cumhura, tüm millete hakaret”
 

Uykucu

Forum Üyesi
Katılım
5 Eki 2022
Mesajlar
1,252
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Bilgi için teşekkürler.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!
Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.
Üst Alt