• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Can Dündar hakkında 'karikatür' soruşturması

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı gazeteci Can Dündar’ın sosyal medyada Leman dergisinin kapağını kullanarak “O süper savcı gelmeyecek” diye yazdığı paylaşım üzerine harekete geçti.

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın göre savcılık, Can Dündar hakkında “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” suçundan resen soruşturma başlattı.

“Boşuna beklemeyin o cesur savcı gelmeyecek” başlıklı söz konusu yayında Can Dündar, bombalı saldırıda katledilen gazeteci Uğur Mumcu’nun, “Tarikatlara ve cemaatlere alınan genç çocuklar, 30 yıl sonra general olacaklar ve Cumhuriyet'e karşı ayaklanacaklar” sözünü anımsatmıştı. Dündar, “Mumcu bu yazıyı yazdıktan 2 gün sonra öldürüldü. Yazının üzerinden 30 yıl geçti. O tarikâtlerde yetiştirilen çocuklar yargıç savcı, kaymakam, general oldu Cumhuriyet’in altını oyuyor. Bu mafya devlet sistemi biraz da o savcıların göz yumması, onayı, desteği sayesinde iktidara yerleşti. Bunu görmemek; bu sistemin içinden iyi niyetli, cesur bir savcının ortaya atılıp o çarkı kırabileceğini zannetmek en hafif deyimiyle siyaset bilmemektir. Erdoğan’ın hırsızlığını belgeleyen savcılar yıllardır hapiste” ifadelerini kullanmıştı.

İşte o paylaşım:

 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.