• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

C# Speech Synthesis - Metin Seslendirme

miRBey

Forum Üyesi
Katılım
5 Eki 2022
Mesajlar
180
Puanları
16
Kod:
Kod:
Geliştirmiş olduğumuz uygulamalarda nadir de olsa bir yazıyı sese çevirme özelliği kazandırmak isteyebiliriz. (Text To Speech) .Net Framework içerisinde System.Speech.dll assemblysini kullanarak yazısı sese çevirebiliriz. Nerede kullanabilirim derseniz programınızın belli kısımlarında uyarı veya bilgi amaçlı kullanabilirsiniz. Küçük bir örnek yapacağım. Yeni bir Console Application projesi oluşturup System.Speech.dll assemblyyi projeme referans olarak ekliyorum.
Daha sonra kod sayfamızın en üst kısmına aşağıdaki kodu ekleyip dlli kullanacağımı belirtiyorum.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.