• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

C++ Nedir? Neden Öğrenmeliyiz?

miRBey

Forum Üyesi
Katılım
5 Eki 2022
Mesajlar
180
Puanları
16
C++ 1983 yılında C dilinin daha gelişmiş hali olarak çıkmıştır. En güncel hali ise C++ 2017’dir. C dili ile çok ortak yanları vardır fakat en büyük ve en önemli farkı ise nesne yönelimli olmasıdır. C++ dili C dili gibi donanıma yakındır. Nesne yönelimli olması, verileri soyutlayabilme özelliğinin olması, genel programlamaya yönelik olması da yüksek seviyeye yakınlığını gösterir. Bu yüzden C++ dili orta seviyeli programlama dilleri sınıfında yer alır.

Aşağıdaki dil ağacı resmine baktığımızda C++ dilinin hangi dilllerden etkilenerek oluştuğunu ve hangi dillerin oluşumunda etkisi olduğunu görüyoruz. Bu dillere baktığımızda günümüzde çok popüler olan dünya çapında kullanılan programlama dilleri listesinde ilk 10’a giren C#, Python ve Java’yı görüyoruz. Bu demek oluyor ki aslında C++ dilini öğrenir, mantığını anlarsak bu dilden etkilenerek oluşmuş programlama dillerini de temel seviyede öğrenmemiz kolay olur. C++ dilini uzmanlaşılacak alan olarak görmenin yanında bir basamak olarak da görebilirsiniz. Ki zaten programlama mantığı öğretilmek amacıyla birçok üniversitede programlamaya giriş dersi olarak C++ eğitimi veriliyor.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.