• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Büyük kan kaybeden Netflix’ten reklam destekli yeni abonelik paketi

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Netflix’in reklamlı destekli yeni ’uygun fiyatlı’ paketinde içerik indirme seçeneği olmayacağı iddia edildi.

Netflix, temmuz ayında açıkladığı raporda, bu yıl şu ana kadar 970 bin üye kaybettiğini açıklamıştı. Netflix’in Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından ülke pazarından çıkması ve artan resesyon endişeleri nedeniyle şirket, işten çıkarmalara başlamıştı.

Yeni gelir modelleri yaratmak için çabalayan şirketin, kısa bir zaman içerisinde reklam izlemeyi de içeren ’ucuz’ bir paketi duyurması bekleniyor.

Bloomberg’in haberine göre, Netflix’in yeni reklamlı üyelik paketinde indirme seçeneği bulunmayacak. İndirme seçeneği mevcut Netflix paketlerinin hepsinde yer alıyorken, internete bağlı olunmayan zamanlarda da içeriklerin izlenmesini sağlıyordu. Ayrıca, yeni pakette, ’streaming’ platformlarında sıklıkla kullanılan ’reklamları geç’ özelliğinin de bulunmayacağı öne sürüldü.

Yıllarca ’streaming’ piyasasını domine eden Netflix’in hakimiyeti, son yıllarda artan rekabet nedeniyle gerilemişti. Amazon, Walt Disney ve HBO gibi birçok şirket de ’streaming’ pazarına girmişti.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.