• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Bu dava şaka gibi!

Yazar

Forum Üyesi
Katılım
28 Ağu 2022
Mesajlar
4,030
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
90 yaşındaki Bekir Nalbantoğlu'nun açtığı tapu davası 66 yıldır devam ediyor.
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki Bekir Nalbantoğlu'nun açtığı tapu davası 66 yıldır devam ediyor.

Sumbas ilçesine bağlı Reşadiye köyünde babası Ail Nalbantoğlun'dan kalma 650 dönümlük tarlayı işleyen Bekir Nalbantoğlu 1941 yılında askere gidince tarlayı başkalarının işlemeye başladığı ve 650 dönümlük tarlanın kendisinin tapulu malı olduğu gerekçesiyle ağabeyi ile beraber açtığı tapu davası 1945 yılından bu yana devam ediyor.

1945 yılından bu yana onlarca kez duruşma olduğunu 11 avukat değiştirdiğini, bir çok hakimin davaya baktığını ve davanın sonuçlanmasına ağabeyinin ömrünün yetmediğini söyleyen Bekir Nalbantoğlu, makul süre içerisinde yargılama hakkının da böylelikle ihlal edildiğinden yakındı. Nalbantoğlu, "1941 yılında askere gittim. Ben askerdeyken ağabeyimden bir mektup aldım. Mektupta babamızdan kalma tarlamızı başkalarının gelip işlediğini söyledi. Ben de dava açmasını kendisine yazdım. Askerliğim bitince 1945 yılında bende açılan davaya müdahil oldum. Elimizde 1341 tarihli ve 15 numaralı tapu kaydımızda var. Bu kadar belgeye rağmen arazinin bir kısmının da hazineye ait olduğu gerekçesiyle işler iyice karıştı ve açtığımız tapu davası 66 yıldır hala bitmedi. Onlarca hakim geldi gitti davaya baktı ama davayı bir türlü neticelendiremediler. Ağabeyim de geçen yıllarda vefat etti. Davanın bitmesine ömrü yetmedi şu anda tek ben kaldım. Bu dava daha kaç yıl sürecek, davanın bittiğini görebilecek miyim ömrüm yetecek mi bilmiyorum" dedi.

(Alıntıdır)​
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.