• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Site Tanıtım Boyun Fıtığı

inurdemirel

Forum Üyesi
Katılım
21 Ocak 2023
Mesajlar
86
Puanları
6
Konum
Türkiye
Cinsiyet
Erkek

Boyun fıtığı omurga kemiklerinde bulunan disklerin hasar alması sonucu meydana gelir. Herhangi bir eylem sırasında meydana gelen şok dalgaların absorbe edilmesinde görev yapan jelatinöz adı verilen bir madde bulunur. Disk yapısında ortaya çıkan hasar, bu maddenin omur ilik kanalına doğru yer değiştirmesine neden olur.


Boyun Fıtığı Neden Olur?​

nedenleri oldukça çeşitlidir. Zorlanma, travma, uzun süre hareketsiz kalma ve yaşlılığa bağlı olarak su kaybetme sonucu disklerde deformasyon olması gibi çeşitli sebepleri bulunur. Diskin dışında bulunan tabaka aşınma ve yırtılma sonucu hasar görür ve jelatinöz sıvısı sinir ve omur aralıklarına doğru sızar. Yaşanan bu olay bütününe boyun fıtığı adı verilir.
 

Yönetim

Admin
Katılım
23 Eyl 2022
Mesajlar
1,898
Puanları
0
Merhabalar, öncelikle sitenizin yayın hayatında sizlere başarılar diliyoruz.
Site tanıtımınız otomatik olarak ONAYlanmıştır.

Lütfen Site tanıtım kategorisi kurallarına riayet etmeye özen gösteriniz.

Not: Şayet, kurallara uygun olmayan bir tanıtım yapıldı ise, üzülerek söylüyorum ki, bizim yöneticiler direkt olarak konuyu siliyor. :)
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.