ForumZAR.COM | Forum Sitesi

Forumzar.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
ForumZAR'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

• “Ne garip değil mi? Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız..”
  • “Biri ölür üzülmezsiniz; sonra sandalyeye asılı hırkasını görürsünüz. O hırkanın duruşu kalbinize oturur..”
  • "En gülünç olanı da insanların sizi eskisi gibi kullanamadığında değiştiğinizi söylemeleri.."
  • "Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin."
  • Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Site Tanıtım Boyun Fıtığı

inurdemirel

Forum Üyesi

Boyun fıtığı omurga kemiklerinde bulunan disklerin hasar alması sonucu meydana gelir. Herhangi bir eylem sırasında meydana gelen şok dalgaların absorbe edilmesinde görev yapan jelatinöz adı verilen bir madde bulunur. Disk yapısında ortaya çıkan hasar, bu maddenin omur ilik kanalına doğru yer değiştirmesine neden olur.

Boyun Fıtığı Neden Olur?​

nedenleri oldukça çeşitlidir. Zorlanma, travma, uzun süre hareketsiz kalma ve yaşlılığa bağlı olarak su kaybetme sonucu disklerde deformasyon olması gibi çeşitli sebepleri bulunur. Diskin dışında bulunan tabaka aşınma ve yırtılma sonucu hasar görür ve jelatinöz sıvısı sinir ve omur aralıklarına doğru sızar. Yaşanan bu olay bütününe boyun fıtığı adı verilir.

Yönetim

Admin
Merhabalar, öncelikle sitenizin yayın hayatında sizlere başarılar diliyoruz.
Site tanıtımınız otomatik olarak ONAYlanmıştır.

Lütfen Site tanıtım kategorisi kurallarına riayet etmeye özen gösteriniz.

Not: Şayet, kurallara uygun olmayan bir tanıtım yapıldı ise, üzülerek söylüyorum ki, bizim yöneticiler direkt olarak konuyu siliyor. :)

Efru

Forum Üyesi
Bayan Üye
Hayırlı olsun, başarılar.

Üst Alt