• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Beykoz İlçesi Hangi Yakadadır? Çevresinde Hangi İlçeler Bulunur?

BenDeniZ

Forum Üyesi
Bayan Üye
Katılım
22 Eyl 2022
Mesajlar
3,836
Puanları
36

Çevresinde bulunan ilçeler ile birlikte yoğunluğu üzerinden Beykoz önemli bir ilçedir. Bununla beraber Beykoz Anadolu yakasında bulunan İstanbul'un bir ilçesidir. Çatalca Kocaeli yarımadasının Kocaeli bölümünde yer aldığını da ifade etmek mümkündür.

Beykoz İlçesi Hangi Yakadadır?

İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası olarak ikiye ayrılır. Bu yakalar içerisinde farklı ilçeler bulunmaktadır. Beykoz ilçesi ise İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan önemli bir bölgedir. Yoğunluğu hem de çevresindeki ilçeler ile birlikte büyük öneme sahiptir.

Beykoz İlçesi Çevresinde Hangi İlçeler Bulunur?

Beykoz ilçesi dört tarafından farklı ilçeler ile çevrelenmiş bir yerdir. Bunlar içerisinde şile, Çekmeköy, Üsküdar ve Ümraniye ilçeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Batı bölgesinde İstanbul Boğazı bulunur ve oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakaları kapsamında da önemli bir geçiş bölgesi olarak ön plana çıkar.
 

SiyahLi

Süper Moderatör
Bayan Üye
Katılım
24 Ağu 2022
Mesajlar
4,482
Puanları
38
Konum
Forumzar
Cinsiyet
Bayan
Paylaşım için teşekkürler.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.