• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Besim Tibuk: Atatürk, Amerikan mandası istiyordu

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,571
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Liberal Demokrat Partinin kurucusu ve eski genel başkanı Besim Tibuk, 'Kanal Serbesti'nin Youtube programına katıldı. Burada kullandığı cümleler olay yaratacak cinstendi.

Tibuk’un yaptığı konuşma şöyleydi:

“Biz Birinci Dünya Harbini kaybettiğimiz zaman kafası çalışan birçok aydın; bunun içerisinde Mustafa Kemal de dahil manda istiyordu. Şimdi bunu iftira olarak değerlendirecekler. Bütün aydınlar manda istiyor ki ülke parçalanmasın; nasıl olsa Amerika uzakta manda idaresi ayrılacak ve kendi idaremizi kuracağız. Sonra manda fikrinden vazgeçildi.

Sonra da mandacı diye birçok insana iftira attılar. Çünkü hepsi mandayı istiyordu. Amerika kabul etmedi Türkiye’de mandayı. Niye? Çünkü Avrupa’dan bıkmış; Versay’da kazık yemiş Avrupalılardan. Ben diyor Avrupa’nın işine bulaşmayım şimdi diyor Türkiye’yi manda olarak ne başıma bela alacağım diyor. Almadı. Bunu tarihi okumak için söylüyorum.”
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.