• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Bakan Soylu: LGBT midir nedir; önce alıştıracaklar sonra çoluğumuzu çocuğumuzu elimizden alacaklar

Emre ESMER

Moderatör
Katılım
25 Ağu 2022
Mesajlar
5,576
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ”Ekonomik saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi kötülemek istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin üzerine salmak istemeleri tamamen bundandır. Tuhaf tuhaf işleri başımıza sarmak istemeleri bundandır. İlk önce alıştıracaklar, sonra çoluğumuzu çocuğumuzu, gelecek neslimizi elimizden alacaklar.” dedi.

Bakan Soylu, Şile Muharip Gaziler Derneğinde gazilerle bir araya geldi. Soylu, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, 29 Ekim 2023’te Türkiye’de bir terörist bile kalmayacağını ifade etti.

”Cerablus, Azez gibi bölgelerde terör örgütünü temizlediklerini” dile getiren Soylu, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

”Zorluklarımızdan kaynaklanan birtakım süreçlerde eksiklerimiz olabilir”​


”Biz bir taraftan o bölgenin tamamında, Kuzey Irak’ta 20, 25, 30 kilometre ileri giderek, daha da ileri gideceğiz. Başkomutanımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ve bu ülkenin bütün güvenlik güçleri ahdetmiştir. Bu ülkenin gelecek nesilleri bir daha Amerika ve Avrupa tarafından terörle imtihan edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize tertemiz bırakacağız.

Elbette ki eksiklerimiz, aksaklıklarımız olabilir. Eksiksiz olan bir tek Cenabıallah’tır. Biz kuluz. Bazen tercihlerimizde, kararlarımızda, zorluklarımızdan kaynaklanan birtakım süreçlerde eksiklerimiz olabilir ama kötü niyetimiz, ihanetimiz, ülkemize ve milletimize herhangi bir yanlışlığımızın söz konusu olmadığı aşikar ve apaçıktır.


”Elektrik üretilecek, elin oğluna muhtaç kalmayacağız”​


Huzur görüldü, 2020’de 3-4 çocuk, 2021’de 19, 2022’de 26 çocuk tıp fakültesini kazandı. Demek ki eğer biz o çocuklara o imkanları, huzuru sağlamasak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa, kandıracaklar, ikna edecekler. Diyecekler ki; ’Batıya yatırım yapıyorlar, doğuya yapmıyorlar. Sizi ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar’, çocukları dağa çıkaracaklar. Allah’a hamdolsun artık çocukların dağa çıkabileceği herhangi bir zemin bırakmadık. Bırakmamaya da devam ediyoruz. Türkiye bir şey daha yaptı. Hem geçmişin eksikliğini kapattı hem de yüzyıl boyunca Türkiye’nin altyapısını oluşturdu.

Artvin Yusufeli’de bu ülke baraj yapıyor. Bu ülkenin bir evladı olarak oraya gittiğimde, o zor coğrafyada dünyanın en büyük barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı. Sizin, bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar yaptı. Oradan elektrik üretilecek, elin oğluna muhtaç kalmayacağız. Öbür taraftan doğal gaz üretilecek, elin oğluna muhtaç kalmayacağız.


Fiskeyle yıkılmayan bir Türkiye oluşturmak için çaba sarf eden bir liderimiz var​


Bize kızıyorlar ’İstanbul Havalimanı’nı niye yaptınız’ diye. Burada hepinize sormak isterim; ’Atatürk Havalimanı, İstanbul’un ve bu hattın, coğrafyanın havaalanı ihtiyacını karşılayabilir miydi’. Şimdi İstanbul Havalimanı neredeyse yetişemiyor. Dünyanın en önemli hava istasyonu haline geldi. Türkiye’nin merkez olmasını, güçlü olmasını istemiyorlar. Bu kadar zorluklar içerisinde bir taraftan milletin hizmetkarı olan, diğer taraftan da altyapısını yapıp, bir daha fiskeyle yıkılmayan bir Türkiye oluşturmak için çaba sarf eden bir liderimiz var.”

Bakan Soylu, Ukrayna-Rusya savaşında oluşturulan tahıl koridoruyla ilgili olarak da şunları kaydetti:

”Onlar bizi sevdikleri için değil, zora düştüler. Önümüzdeki kış gıdasız kalacaklar diye korktular ve ürktüler. Onun için Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden, dünyayı avucu gibi bildiği bilgisinden istifade etmek, onu devreye sokarak Rusya’yla Ukrayna arasında bu konudaki anlaşmazlığı çözebilmek için destek ve yardım istediler. Aksi takdirde ne bizim inancımıza, değerlerimize, geleneğimize ne bizim anlayışımıza tahammül etmiyorlar. Neden? Biz doğruları söylüyoruz. Diyoruz ki; ’Afganistan’ı işgal ettiniz. Orayı kırdınız, yıktınız, fukaralaştırdınız. Şimdi de oradan insanların göç etmesini temin ediyorsunuz. Pakistan’a aynısını yaptınız’. Suriye’ye yıllarca bir tane artist getirirler, bir tane fotoğraf verirler, ondan sonra ’Biz oraya yardım ediyoruz’. Ne yardımı ediyorsunuz? Yardımı bu aziz Türk milleti yapıyor. Kimseyi yalnız bırakmıyor. Oradaki insanlara destek oluyor.”

”Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın hiçbir yerinde yere eğdirmedi”​


Soylu, ”29 Ekim 2023’ten sonra, Cumhuriyet’in ikinci asrında, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeyi kimse tutamayacak. Bugüne kadar güvendiniz, inandınız sizi mahcup etmedik. Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın hiçbir yerinde yere eğdirmedi, eğdirmeyecek de tecrübesiyle, bilgeliğiyle, çalışkanlığıyla.” ifadesini kullandı.

”Ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada bir terör koridoru, terör devleti oluşturacaklardı”​


Sadece bu coğrafyadan sorumlu olmadıklarını kaydeden Soylu, ”Biz etrafımızdaki coğrafyadan da sorumluyuz. Bunu bilmenizi istiyoruz. Çünkü biz hep birlikte büyük bir coğrafyayız. Üzerimize sorunları yıkıp, istedikleri gibi bizle çelik çomak oynamaya çalışacaklar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Tezkereye ’hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık, Kılıçdaroğlu’nun lafına bakmış olsaydık, Hatay’ın ötesinden Hatay’a, Gaziantep’in ötesinden Gaziantep’e, Kilis’in ötesinden Kilis’e sabah akşam havan atacaklar, ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada bir terör koridoru, terör devleti oluşturacaklardı.” diye konuştu.

”Başörtülü valimiz var, kıyamet mi koptu”​


Soylu, ”Bu ülkenin temel değerlerini ötekileştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. İnsanların kıyafetlerine karıştılar. Ne olacak yani? Başörtülü valimiz var, kıyamet mi koptu? Kadın generalimiz var, kıyamet mi koptu? Bu ülkenin ne kadar büyük bir zenginliği varsa hepsini bir araya getirebilecek anlayışı oluşturabilecek adımı atabilmek, elbette ki bizim kendi ülkemizin oluşturduğu zenginliğin sonucudur.” açıklamasında bulundu.

”LGBT midir nedir”​


”Kafamıza vurdular, ’Bize tabi olmazsanız sizi yok ederiz’ dediler. İlk kez 21’inci asrın başından itibaren biz bu makası kapatıyoruz. Çıldırmaları bundandır. Ekonomik saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi kötülemek istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin üzerine salmak istemeleri tamamen bundandır. Tuhaf tuhaf işleri başımıza sarmak istemeleri bundandır. İlk önce alıştıracaklar, sonra çoluğumuzu çocuğumuzu, gelecek neslimizi elimizden alacaklar.” (AA)

Kaynak: T24
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.