• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Backlink Nedir ? Backlink Nasıl Yapılır?

Uykucu

Forum Üyesi
Katılım
5 Eki 2022
Mesajlar
1,252
Puanları
36
Backlink nedir ?

Bütün webmasterların en büyük yardımcısı backlinklerdir. Backlink kelime anlamı olarak back geri link ise sitemizin adresi yani başka bir siteye eklediğimiz linkin arama motorlarından kelimeyle birlikte görünüp sitemize botlarını o kelime üzerinden yollamasıdır.

Backlinki diğer scriptlere uygun hale getirmek için kod olarak ekliyoruz.

Doğru backlink kodu;


Kod:
<a href="http://siteadresiniz.com">Kelimeler buraya yazılacak</a>

Siteadresiniz olan kısma sitenizin adresini yazıyorsunuz. Google da hangi kelimede yükselmek istiyorsanız Kelime yerine de adresinizi yazıyorsunuz.

Backlink kodumuz sade ve dofollow olarak görev yapacaktır. Dofollow olmasına dikkat edelim.


Dofollow nedir?

Eklediğiniz backlinkin sitenize aktif olarak dönüşünün olacağını gösterir. Nofollow ise backlink ekleseniz dahi sitenize artı dönüşü olmayacaktır. Boşuna eklemiş olacaksınız.

Backlink Nasıl eklenir ?

Genelde kullanıcılar kolay olduğu için aktif sitelerin yorum kısımlarına linklerini eklerler. En kolay yolu ise budur. Herhangi bir işlem yapmadan yorum atarak sitenize eklediğiniz siteden backlink alıyorsunuz. Gülümseme
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.