• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,080
Puanları
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Bu yazımız da Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler hususu`nda bazı konulara değineceğiz.

1- Kullanıcıya odaklanın!

Aslında sadece backlinkler açısından değil genel olarak SEO çalışmaları açısından kabul edilmesi gerektiği gerçeği, "Kullanıcılar sitenizi beğenmezse, vakit kaybetmeyin ya da hemen sitenizden çıkmayın, Google sizin sitenizi beğenmez" mantığıdır. sitesi". Birçok site sahibi bunu görmezden gelir, yalnızca arama motorlarına odaklanır ve aslında birçok şeyi yanlış yapar.
Odak noktanız kullanıcılar üzerinde olmalıdır. Kullanıcılara veya potansiyel müşterilere içerik konusunda nasıl yardımcı olabilirim? Onlara nasıl daha iyi bir deneyim sunabilir? Soruları yanıtlayarak sitenizi optimize etmeniz gerekiyor. Kullanıcıların %100 veya %100'e yakın beğendiği bir site her zaman doğal kalite ve backlink kazanır.

2- Kullanıcı odaklı, kaliteli ve özgün içerik

Bir kullanıcıyı memnun eden içerik oluşturmak için herkese uyan tek bir formül yoktur. "Kaliteli" içerik tüm şekil ve boyutlarda olabilir. Harika içerik oluşturmak için yasalar yoktur. Oluşturduğunuz her içerik parçasının Google'ın ilk sayfasında yer alması gerektiğini düşünmüyorum. Evet, içeriğinizin çoğu tek bir anahtar kelimeye odaklanmalıdır. Ancak, üretmek istediğiniz içerik türlerini arama motorunun dikte etmesine izin vermeyin. Kullanıcılara gerçekten fayda sağlayan ve büyük ve küçük sorunlarını gerçekten çözen içerik oluşturun.
Hileler:
Bazen bazı sayfaların neden Google'da ilk sayfada çıktığını merak ediyorsunuz. Siteleri yetkili olduğu için genellikle bu sayfalar ön sayfadadır. Bir sayfa, site otoritesi nedeniyle sıralanırsa, bu sizin şansınız. Bu şekilde derecelendirilen sayfalar muhtemelen derin, yüksek kaliteli içeriğe sahip değildir. Daha derin içerikli içerik oluşturarak onlara hakim olabilirsiniz. Sadece biraz daha derin değil. İçeriğinizde büyük bir derinlik yaratın. Bunun bir rekabet olmasına izin vermeyin. İçeriğiniz o kadar iyi olmalı ki rakipleriniz onları geçmeye bile çalışmamalı.

3- Yaratıcı ve benzersiz olun!

Yaratıcı olmak zordur, ancak herkes benzersiz fikirler bulmaya çalışır. Fikirlerin çoğu muhtemelen aptalca olacak, ama sorun değil. Büyümeye başlamak için sadece bazı iyi fikirlere ihtiyacınız var.
Uygulayacağınız yaratıcı içerik ve fikirler, yüksek otorite ile backlink almanızı sağlayacaktır. Yeni fikirler bulmanız zor olabilir. Ancak bazı durumlarda işi düşündüğünüzden daha kolay halledebilirsiniz. Örneğin, içerik üretmek üzereyken, arama sonuçlarının ilk sayfasındaki içeriğe ve sitelere bakın. Bu içerik size bazı yerlerde yeni fikirler verebilir. Kimin ne yaptığını görmek, eksik olanı bulmayı kolaylaştıracaktır.
Sitenizde şu ana kadar hangi içeriğin en iyi performansı gösterdiğini belirleyin En yüksek kalitede geri bağlantılar kazanan içeriğinizin başarısını neye borçlusunuz? Bu sayede o içeriği nasıl farklılaştırabileceğinizi öğrenebilir ve bir sonraki oluşturacağınız içerik ile kaliteli backlinkler kazanabilirsiniz.

4- İçeriğinizi tanıtın!

Bir içeriğin oluşturulmasını ve optimizasyonunu yönetmek oldukça zordur. Bununla birlikte, içeriği geniş bir kitleye tanıtmak daha da zorlu bir süreçtir. İçeriğinizi yayınladıktan sonra arkanıza yaslanıp bakmanıza gerek yok. İçeriğinizi tanıtmak istiyorsanız, onu en iyi şekilde pazarlamanız gerekir.
İçeriğinizi ne kadar çok kişiye gönderirseniz, o kadar fazla geri bağlantı kazanırsınız. Zamanla kitleniz büyüdükçe siteniz veya markanız tanınır ve siz de otorite kazanmaya başlarsınız.
Geri bağlantı alma sanatı çok büyük bir konudur. Umarım yukarıda listelediğimiz her şey size bu konuda yardımcı olur. Tüm backlink sorularınızın cevaplarını Moradam uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

bu bir alıntıdır.
 
Son düzenleme:

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.