• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

BABASINDAN DURSUN'A MEKTUP

Emre ESMER

Moderatör
Uy sevgili uşağum Dursun
Allah'ın selamı üstine olsin...
Mektubu çok yavaş yazayrum,çünkim bilirum çabuk okuyamazsun!
Benden yana sual edersen,Allah'ıma pin şükür iyiyüm,yeni bir iş puldum...
Emrimde yüze yakın adam var,hepsi de sessüz sedasuz,kendi hallerinde
Ne iş pulduğumu soraysan söyleyeceğum patlama,mezarlık pekçisi oldum..
Bacın emine bir uşak doğuracak,daha erkek midur,kiz mudur pelli değül
Haçan o yüzden sağa dayi mi oldin,teyze mi oldin söyleyemeyrum..
Temel emicen de tükan açtı,o da otuza aldiğini yirmipeşe verir,sürümden kazaniyormuş öyle dedi..
Bizim köye findukçularin Temel'i muhtar sectuk akilli uşak da! Geçen gün hepimizi zelzeleye karşi aşi etturdu...
Temek akilludur hemde durusttür...Geçenlerde bir taksinin şoforu köye varmış,muhtaru arayu,meğer yolda pir tavuk ezmiş sahibini soraymış...
Muhtar Temel tavuğa pakmış,'Ha pu bizden değildur,pizim köyde yassu tavuk yoktur' demiş..
Senin küçüğün Mehmet çok akillu bir uşak çıktı..Geçen gün tepeye varmış,elinde bir ip sallayup duriy..
Anan,' Uy uşağum ne edeysun orada?' demiş,o da 'Hava turumuna bakayrum' demiş..
Çektum oni akşam karşuma 'Anlat pakayrum şu hava turumu işinu' dedim anlattı..Meğer ip sallanunca havanin rüzgarli olduğuni,islaninca da yağmur yağdiğuni anlaymış...Çok akilli uşak vesselam,sen o yaşta böyle akilli değildun!...
Yaa işte boyle uşağum..Memleçetten sağa pol pol havadis..Yeni havadis olursa yine yazarum...
Baki hudaya emanet ol.
Baban...

NOT: (Mektupa para koyacaktum ama geç aklima celgi,zarfi kapatmişum)

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.