• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Ayra Plus nedir? Ne için kullanılır?

Yazar

Forum Üyesi
Katılım
28 Ağu 2022
Mesajlar
4,025
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek


AYRA PLUS nedir?
İlacınızın ismi AYRA PLUStır. 28 ve 90 tabletlik ambalajlarda kullanıma sunulmuştur. Somon renkli, oblong, iki yüzü çentikli tabletler. Üzerlerindeki çizgi boyunca iki eşit parçaya bölünebilirler.

AYRA PLUS yüksek kan basıncının tedavisinde kullanılmaktadır. (hipertansiyon tedavisinde) İki adet etken madde içermektedir: Kandesartan sileksetil ve hidroklorotiyazid. Bu iki etken madde kan basıncınızın düşürülmesinde birlikte rol almaktadırlar.

Kandesartan sileksetil, anjiyotensin II reseptör antagonisti adı verilen bir ilaç grubuna aittir.Ne için kullanılır?

* Kan damarlarınızı gevşetmekte ve genişletmektedir. Bu da kan basıncınızın düşmesine
yardımcı olmaktadır.

* Hidroklorotiyazid, diüretikler (idrar söktürücüler) adı verilen bir ilaç grubuna aittir.

* Vücudunuzdan suyun ve sodyum gibi tuzların idrar ile uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bu da kan basıncınızın düşmesini sağlar.


( Alıntı )
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.