• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Avustralya'da arazide bulunan uzay çöpü, SpaceX ile mi bağlantılı?

Linux

Owner
Katılım
31 Tem 2022
Mesajlar
7,130
Puanları
63
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Normalde çok sayıda asılsız uzay çöpü ihbarı alan ama bu seferkinin farklı olduğunu hemen anlayan Avustralya Ulusal Üniversitesi'nden astrofizikçi Brad Tucker iki çiftçinin kendisiyle iletişime geçip arazide tuhaf bir obje bulduklarını söylediklerini aktardı.

İki kardeşin verdiği bilgiler, Kasım 2020'de fırlatıldıktan 20 ay sonra, yani 9 Temmuz'da yeniden Dünya atmosferine giren SpaceX uzay aracına ait bilgilerle eşleşiyordu. SpaceX kapsülünün tam Avustralya üzerindeyken parçalara ayrıldığına ve sesler duyulduğuna dair sosyal medyada da birçok görüntü mevcuttu.

Tucker ilk gördüğünde objeyi 'kül olmuş bir ağaca' benzetse de sonrasında 'başka bir dünyadan gelmiş dikilitaşa' benzettiğini anlattı. Objeyi görür görmez yapıldığı malzemeden dolayı bunun uzaydan bir kalıntı olduğunu anlayan Tucker kalıntının üzerinde bir de numara olduğunu, aslında SpaceX'in bunun kendilerine ait olup olmadığını kolaylıkla doğrulayabileceğini söyledi.

Bu buluşunu YouTube'da belgeselleştiren Tucker'a SpaceX'ten henüz bir yanıt yok.

Uzay çöplerinin genelde okyanuslara düştüğünü söyleyen Tucker insanların yaşadığı bir bölgeye düşmesini 'oldukça nadir görülen bir durum' olarak görüyor.
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.