• Forumzar.COM Türkçe içerikli genel forum sitesi ve paylaşım platformu olarak eğlenceli ve interaktif bir forum deneyim sunar.

    Foruma üye olmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Atarax nedir? Ne için kullanılır?

Yazar

Forum Üyesi
Katılım
28 Ağu 2022
Mesajlar
4,030
Puanları
38
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek


Atarax nedir?
Atarax, yetişkinlerde ve çocuklarda alerji ve anksiyetenin neden olduğu kaşıntı semptomlarını, kaygı ve gerginliği gidermek için kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Etkin maddesi hidroksizin dihidroklorür olan Atarax tek başına veya diğer ilaçlarla birlikte kullanılır.
Eczanelerde tablet (25 mg) ve şurup (2 mg / ml) formlarında bulunur.


Atarax ne işe yarar?
Atarax aşağıdaki durumlarda kullanılır :

* Yetişkinlerde anksiyete (kaygı) bozuklukları ve gerginlik
* Yetişkin ve çocuklarda alerji veya kaygının neden olduğu kaşıntı,
* Ameliyat öncesi ön tedavi.


( Alıntı )
 

Genel Forum Sitesi

Forum Sitesi - Forumzar.COM

Forumzar.COM olarak, Türkçe forum sitesi denildiğinde akla gelen ilk adres olarak, geniş kapsamlı genel forum platformumuzda buluşuyoruz. Türkiye'nin en büyük Türkçe forum siteleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli konu başlıklarında aktif bir şekilde paylaşımların yapıldığı, her konuda interaktif ve bilgilendirici tartışmalara katılmak için bizi takip edin! ve bir dakikanızı ayırarak forum sitemize üye olun!

Forum Siteleri

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganı ile ilerleyen forum sitesi platformumuza, siz de üye olarak forum sitemizde açılan konulara katılabilir ve ilgi alanınıza uygun konular açarak siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.